Iki šiol mes analizavome kortų tarpusavio sąveiką tarsi jos veiktų izoliuotai, be konteksto. Tačiau realiame gyvenime visuomet yra daugiau nei tos trys kortos. Yra klausimo tema, kurios kontekste analizuosime kortas. Atsižvelgdami į klausimą ir įtraukdami jį į patį išdėstymą kaip elemento pagrindą pamatysime, kad kortos įgyja naują prasmę interpretuojant jas skirtingų klausimų kontekste.
- Verslo, karjeros, veiklos ar kelionių klausimo tema elemento pagrindas bus Ugnis;
- Jei klausimas yra apie meilę ar tiesiog santykius turėsime Vandens elemento pagrindą;
- Idėjų, konfliktų, dalykinės komunikacijos klausimais elemento pagrindas bus Oras;
- Sveikatos, darbo, finansiniais ar nuosavybės klausimais elemento pagrindas bus Žemė.
Jei įsivaizduosime jog turime klausimą apie santykius ir priskirsime jam Vandens elemento pagrindą ištrauktos kortos dabar sąveikaus ne tik tarpusavyje, bet ir su šiuo elemento pagrindu. Jei mūsų kortos būtų Ugnies stichijos, Vandens pagrindas būtų joms priešiškas ir jas silpnintų. Jei iškristų Žemės kortos jos būtų stiprinamos Vandens elemento pagrindo, nors bendra kombinacija taptų labai pasyvi.
Išnagrinėkime pavyzdį apie kūrybinį sumanymą – parašyti knygą. Primename, kad Elementų sąveika geriausiai atsiskleidžia trijų kortų išdėstyme. Taigi ištraukiame tris kortas – Saulė, Skeptrų Tūzas ir Taurių 2. Iš pozityvių paveikslėlių sakytume jog viskas puiku, valio, pirmyn įgyvendinti sumanymą. Bet žvelkime giliau. Mūsų klausimas gali būti susijęs su Ugnies elementu jei būtų teiraujamasi apie projekto įgyvendinimą arba Oro elementu jei būtų teiraujamasi apie patį rašymą. Patikrinkime abu variantus.
Mūsų kortų stichijos yra Ugnis – Ugnis – Vanduo. Ugnis ir Vanduo priešiški vienas kitam ir silpnina vienas kitą. Atraskime stipriausią ir silpniausią kortas. Silpniausia bus Taurių 2 nes ją priešiškai veikia abi Ugnies kortos. Stipriausias bus Skeptrų Tūzas, nes viena kitai priešiškos šoninės kortos beveik nebeturi įtakos centrinei ir palieka ją veikti savarankiška. Persvarą turi aktyvios kortos, tad sprendžiant iš Skeptrų Tūzo veikla jau pradėta ar tuoj tuoj bus pradėta. Saulė yra silpninama Vandens kortos Taurių 2, bet stiprinama Ugnies kortos Skeptrų Tūzo. Taigi stiprumo prasme ji būtų per viduriuką. Jei Saulė simbolizuoja talentą galbūt jo šiek tiek trūksta. Silpna Taurių 2 gali rodyti jog trūksta palaikymo, galbūt šio projekto neįmanoma sėkmingai įgyvendinti savarankiškai, reikia partnerių, kurių kol kas nėra. Oro elemento trūkumas rodo aiškaus plano ir tikslo nebuvimą, norą daryti dėl paties darymo. Žemės elemento trūkumas rodo tvirto pagrindo – įgūdžių, resursų, reikalingų šiam projektui įgyvendinti trūkumą. Taip pat neturėdami Žemės elemento nematome šios veiklos rezultato, gal vien entuziazmas neišsilaikys pakankamai ilgai.
O dabar pridėkime elemento pagrindą. Jei keturis elementus įsivaizduosite kaip spalvas, tai pagrindo elementas bus tos spalvos staltiesė ant kurios išdėliotos kortos. Pradėkime nuo Ugnies elemento pagrindo. Jis sustiprina Saulės ir Skeptrų Tūzo kortą – iniciatyvą, saviraišką ir sėkmingą savarankišką veiklos pradžią. Tačiau Taurių 2 dabar dar silpnesnė, gal ši veikla ir pasinėrimas į ją netgi kenkia santykiams, perima jų energiją ir nukreipia į kūrybinį projektą?
Tačiau atkreipkime dėmesį į tai, kad neturime nei Žemės, kuri būtų pagrindas ir kuras Ugniai, nei Oro, kuris palaikytų degimą. Tad tokia stipri ugnis turėtų labai stipriai „sprogti“ ir išsikvėpti. Galbūt net be jokių konkrečių rezultatų. Taigi analizuojant šį projektą kaip kūrybinę veiklą galime sakyti, kad ji gali būti sėkminga jei ją pavyktų atlikti labai greitai. Bet ilgalaikiam projektui kaip knyga reikėtų aiškesnio plano, partnerių ir turbūt resursų. Jei pavyks greitai ją parašyti tai galėtų būti mėgėjiškai paruošta elektroninio formato knygelė.
Pridėjus Oro elemento pagrindą Ugnis gauna palaikymą jos degimui ir galima tikėtis geriau apgalvoto veiklos plano bei nuoseklaus jo įgyvendinimo. Oro pagrindas nebesilpnina Vandens kortos Taurių 2, bet papildo ją supratimu ir galbūt čia jau galime tikėtis sėkmingesnės dalykinės komunikacijos bei susitarimų. Nors Saulės ir Taurių 2 priešiškumas vis dar išlieka aktualus. Galbūt rasti pagalbininkų ir partnerių trukdo tai, kad tai pirmas toks projektas, neturima patirties, žinomo vardo, ir leidyklos gali nenorėti rizikuoti leisdami nežinomo autoriaus knygą, neturėdami garantijų dėl jos populiarumo.
Vis dar ryškiai jaučiasi Žemės elemento trūkumas, kuris galėtų suteikti tvirtą pagrindą, resursų ir užtikrinti apčiuopiamą galutinį rezultatą, jo praktinę naudą. Galime sakyti, kad jei pagrindinis tikslas yra tiesiog parašyti šią knygą, tuomet viskas puiku, bet jei tikimasi iš to turėti praktinės naudos gali pritrūkti susidomėjimo ir palaikymo, autorius liktų neįvertintas, kaip tikėjosi.
Praktinė užduotis
Įsivaizduokite kad mūsų nagrinėtam pavyzdžiui užduoti klausimai atitinkantys Vandens ir Žemės elementus, pavyzdžiui klausiantysis galėjo pasiteirauti apie tai ar jo šeima palaikys jo sumanymą bei ar jis atneš praktinės naudos ir kokia ji būtų. Išnagrinėkite savarankiškai atvejus su Vandens ir Žemės pagrindu.
Sugalvokite jums svarbų arba hipotetinį klausimą ir priskirkite jam elemento pagrindą. Atsitiktinai ištraukite 3 kortas ir išnagrinėkite jas pagal jų tarpusavio sąveiką be elemento pagrindo ir pridėjus jį. Savo interpretacijas pateikite studijų forume.
Parašykite komentarą