Po kiekvienos audros ateina ramybė, bet kalbant apie šešetus tai nėra grįžimas prie ketverto stabilumo ir griežtos struktūros. Jei išmokome penketo pamoką – kad nieko nėra pastovesnio už permainas ir gyvybinga yra tik tai, kas nuolat tobulėja ir auga, keičiasi – mes tapome lankstūs ir kūrybingi. Be to pereiti sunkumai parodė, kad pakilimams keičiant nuopolius labai svarbūs yra ryšiai su aplinkiniais, kad stipresni esame kaip atsakinga visuomenė. Šiame etape išmokstame tikros brandžios meilės, atsakomybės, gebėjimo įsipareigoti ir geriems ir blogiems laikams, o ne tik tol kol bus gera.
Kardų 6
Šiame etape įtampa sklaidosi ir protas atgauna ramybę ir aiškumą, imame žiūrėti į priekį ir matome šviesesnę ateitį. Vienaip ar kitaip išsisprendžia konfliktai, problemos atrodo lieka praeityje ir judame link kažko geresnio. Naujai atrasta informacija atveria naujas galimybes, jau įsivaizduojame kiek gero tai padės sukurti ar nuveikti ir dirbame ta linkme.
Skeptrų 6
Šešeto stadijoje vietoje kūrybinio chaoso energija visa jėga nukreipiama viena kryptimi ir tai leidžia pasiekti maksimalių rezultatų, pergalės. Įdėtos pastangos ginant savo interesus ar siekiant svarbių tikslų vainikuojamos sėkme, idėjos ar kūryba susilaukia pripažinimo ir palaikymo. Be to ši korta gali rodyti, kad kažkas vienas atstovauja daugelio interesus, apjungia visų siekius ir už juos kovoja. Iškart pagalvojau apie aktorių vadybininką ieškantį jiems vaidmenų ir pasakose dažnai sutinkamą siužetą, kuomet vienam veikėjui pavedama ar jis pats imasi kažkur keliauti ir ką nors nuveikti ir taip padėti visam savo kaimeliui ar karalystei, tai čempiono gynėjo simbolis.
Taurių 6
Drauge išgyvenus permainų sunkumus, džiugius ir sunkius laikus pagaliau galime sakyti kad tikrai pažįstame ir suprantame kitą žmogų, priimame tiek jo teigiamas savybes, tiek ir silpnybes. Santykiai sustiprėjo dėl to, jog sugebėjome kartu augti ir keistis, pasitikti iššūkius ir prisitaikyti tiek prie išorinių aplinkybių tiek ir prie vienas kito kas yra svarbiausia ilgalaikiams santykiams. Taip pat imame vertinti ir branginti kiekvieną gražią akimirką ir sąmoningai jas kurti, stengtis vienas dėl kito, daryti malonias staigmenas. Tai harmoningų santykių, gražių prisiminimų ir gebėjimo mėgautis akimirka korta. Gyvenime nėra vienos didžiosios laimės, yra džiugios akimirkos, kurios sudaro laimę, todėl turime būti dėkingi ir vertinti visus mažus dalykus, kurie sukuria visumą.
Monetų 6
Po patirtų sunkumų ir permainų, padėtis pamažu ima gerėti. Vienas pagrindinių šios kortos raktinių žodžių yra dosnumas. Tačiau tai ne staigaus praturtėjimo, o būtiniausios pagalbos korta. Galime būti tas, kuris prašo ir gauna tai, ko išties reikia arba tas, kuris turi pakankamai ir gali padėti tam, kam iš tiesų to reikia, tačiau su sąlyga, kad suteikta pagalba bus panaudota išmintingai ir naudingai. Taip pat ši korta simbolizuoja išteklių cirkuliavimą, jų gavimą ir išleidimą, todėl korta gali rodyti kažko svarbaus ir reikalingo įsigijimą ar sėkmingą pardavimą.
Ši korta puikiai iliustruoja socialinę sistemą, kurioje dirbantieji moka mokesčius sveikatos apsaugai, senatvės pensijai ar nedarbo draudimui užtikrinti, tie kas uždirba daugiau padengia tų, kurie jau nebedirba ar serga poreikius žinodami, kad jei juos ištiks bėda jiems taip pat bus suteikta reikalingiausia pagalba.
Tradicinių Rider Waite paveikslėlių komentaras
Tik perskaičiusi apie tai naujoje Rachel Polak knygoje Tarot Wisdom atkreipiau dėmesį jos visose šešiaakėse viena figūra stovi aukščiau už kitas. Šešiaakės dažniausiai vertinamos kaip harmonijos ir dosnumo kortos, bet iš ties kada gi labiau išryškėja nelygybė nei dosnumo akimirką, kai kažkas turi tiek, kad gali pasidalinti, o kažkam trūksta taip, kad tenka prašyti.
Yra tam tikras skirtumas tarp aktyviųjų Kardų ir Skeptrų bei pasyviųjų Taurių ir Monetų kortų. Pirmosiose vienas asmuo kažką daro dėl kitų, ar aplinkinių palaikomas, o Taurių ir Monetų kortose aukščiau stovintis, taigi pranašesnis asmuo kažką duoda žemiau esantiems. Taurių kortoje dovanojama taurė su gėlėmis – džiaugsmas, jausmai, dėmesys, o Monetų kortoje dovanojami pinigai. Tiesa jų duodama ne abiem prašantiems, o tik vienam i kitoje rankoje turtuolio laikomos svarstyklės rodo, kad jis duoda pamatuotai, pasvėręs kam išties reikia ir kam tai bus naudinga.
Praktinė Užduotis
Išsiimkite visas šešiaakes iš savo kaladės ar kaladžių jei turite kelias ir raskite kas jas sieja, susiekite tai su kortų skaičiumi. Taip pat suraskite kas unikalaus kiekvienos rūšies kortoje, kaip skiriasi jų išgyvenimai, savijauta ir reakcija į tai kas vyksta, susiekite tai su kortos rūšimi. Pamąstykite kaip jūs priimate šešeto pamoką, ar sugebate prašyti pagalbos kai to reikia ir ją priimti? Kaip tuomet jaučiatės – dėkingi ar pažeminti? Ar mokate padėti, skirti savo laiką, pastangas, dėmesį, pinigus? Kaip tuomet jaučiatės, pranašesni, geresni, ar tik atliekantys pareigą? Ar tikitės atlygio ar darote tai visiškai nesavanaudiškai? Koks gali būti atlygis duodančiajam? Kaip nusprendžiate kada verta padėti, o kada ne, kada tai bus naudinga gaunančiajam, o kada tik atims iš jo galimybė padėti sau pačiam? Ar mokate pasakyti „ne“ kai to reikia ar kai padėdami pakenktumėte savo interesams?
Sumaišykite užverstas šešiaakes, jei naudojate apverstas kortas leiskite daliai apsiversti. Ištraukite ir atverskite dvi kortas, pirmoji parodys koks jūsų požiūris ir kaip jaučiatės duodami, antroji kaip jaučiatės gaudami.
Parašykite komentarą