Kas yra likimas ir ar įmanoma jį pakeisti

Astrologija yra mokslas ne apie žvaigždes, zodiako ženklus ir planetas, o apie žmogų. Žmogaus gimimo horoskopas yra jo sielos susidarytas planas šiam gyvenimui, informacija apie jį patį. Žvaigždės ir planetos nieko nelemia, jos tik atspindi tai, kas yra, o kadangi jų judėjimas tvarkingas ir prognozuojamas, jo atspindi ir tai kas buvo bei bus. Tiksliau kuo mes buvome, kuo esame ir kuo tapsime. Astrologija atitinka posakį kaip danguje, taip ir ant žemės.

Kai žmonės klausia, „ką man lemia žvaigždės?“, „kas man skirta likimo?“ arba sako „nieko negaliu padaryti pas mane tokia tai planeta tokiame ženkle ir būste, aš pasmerktas šioje srityje turėti sunkumų“ tai yra labai didelė klaida. Siela įsikūnija ir žmogus gimsta tokiu laiku ir tokioje vietoje, kas to momento horoskopas tiksliai atspindėtų koks jis yra. Ir kaip neklausiame veidrodžio ką jis mums lemia – būti gražiems ar ne, geros nuotaikos ar ne, o tiesiog matome jame savo atspindį, taip ir gimimo ar kitoks horoskopas tiesiog atspindi mus, mūsų galimybes, potencialą, talentus, polinkius, vertybes, poreikius, silpnybes ir kompleksus.

Ir nėra idealaus horoskopo ar žmogaus, nes tapus idealiu nebereikėtų įsikūnyti žemėje – gėrio ir blogio pažinimo bei tobulėjimo mokykloje. Žmonės su „lengvesniais“ horoskopais dažnai lengviau eina per gyvenimą, bet mažiau pasiekia, nes trūksta motyvacijos ir varomosios jėgos realizuoti visą savo potencialą, o daugiausiai pasiekę, žinomiausi žmonės turi didelių įtampų ir konfliktų savo horoskope ir kaip tik tos įtampos ir vidinės problemos tampa juos į priekį varančia jėga.

Taigi žvaigždžių ir planetų išsidėstymas danguje nelemia, o tik atspindi žmogų ir jo likimą. Kaip stipriai žmogų veikia jo horoskopas? Kadangi jau išsiaiškinome, jog horoskopas nieko neveikia, tik atspindi tiksliau būtų klausti kaip tiksliai jis atspindi žmogaus asmenybę ir jo gyvenimo kelią. Paimkime paprastą palyginimą. Dabar yra populiarūs išmanieji telefonai, kuriuose yra tokia gausybė funkcijų ir galimybių, jog daugelis žmonių panaudoja tik dalelę jų. Manau jog panašiai yra ir su gimimo horoskopo rodomu žmogaus potencialu – laisva valia renkamės ką labiau pritaikyti gyvenime, kokias savybes labiau reikšti, kokius poreikius realizuoti, kokiais prioritetais ir vertybėmis vadovautis. Horoskopas arba mūsų gebėjimas jį suprasti atskleidžia bendras gaires, bet labai daug kas priklauso nuo laisvos žmogaus valios.

Taigi pakoreguoti save, savo mąstymą ir charakterį, o per tai savo likimą tikrai įmanoma. Tam reikia tik savęs pažinimo ir sąmoningumo. Kuo geriau kažką supranti, tuo labiau gali tai įtakoti. Yra įvairių nuomonių kiek gyvenime yra nulemta iš anksto (o nulemta ne kažkieno, o mūsų pačių, to, kokie esame) ir kiek turime laisvos valios. Ir čia negali būti vieno tikslaus ir teisingo atsakymo, nes žmonių sąmoningumas skirtingas. Vieni plaukia pasroviui ir gyvenimą suvokia, kaip kažką, kas jiems atsitinka, priežasčių ieško išorėje. Kiti gilinasi į savo jausmus, motyvus, kontroliuoja ir sąmoningai kreipia mintis, imasi atsakomybės už savo gyvenimą ir ateitį, geriau pažinodami save ir savo poreikius teisingiau pasirenka gyvenimo kelią ir deda visas pastangas siekdami užsibrėžtų tikslų. Kaip manote kurie žmonės turi didesnę tikimybę gyventi tokį gyvenimą, apie kokį svajoja?

Trūkstant sąmoningumo ir žinių apie save ir Visatos bei dvasinius dėsnius likimas panašus į siaurą liniją, kuria žmogus praeina per savo gyvenimą. Brandesnės sielos asmuo ar tiesiog siekiantis plėsti akiratį, pažinti, mąstyti, tobulėti taip pat turi jam skirtą lemtį, tačiau ji lyg platus kelias, kuriame galima įvairiai vingiuoti, apeiti kai kurias duobes, laisvai rinktis esamuose apribojimuose.

Kadangi dauguma žmonių tapatina save su savo saulės ženklu, pamiršdami jog gimimo horoskopo „veikėjai“ yra visos planetos, natūralu, jog kai kam astrologija atrodo nepatikima. Iš tiesų būtų per daug primityvu skirstyti žmones tik į 12 grupių. Jei žmogus būtų patiekalas, tai 12 ženklų būtų produktai ir prieskoniai, planetos nusakytų kiek kokių produktų naudoti patiekalui, o horoskopo būstai nurodytų kaip tuos produktus paruošti ir apipavidalinti. Planetoms išsidėstant įvairiai visame horoskopo rate žmogus gaunasi unikalus 12 ženklų sumaišytų skirtingomis proporcijomis kūrinys. Kaip iš 7 pagrindinių spalvų sukurta begalė skirtingų paveikslų ir kiekvienas unikalus, taip ir žmonės anaiptol ne tipiniai 12 ženklų atstovai, o unikalūs ir sudėtingi sutvėrimai kiekvienas su savitu charakteriu, likimu ir tobulėjimo užduotimis šiam gyvenimui.

Ar verta priešintis tam, kas esi ir nukrypti nuo šiam gyvenimui atsinešto ir horoskope užrašyto plano? Jei siela atėjo į šį pasaulį su tam tikrais tikslais, jų nevykdant gyvenimas taptų beprasmis. Juodosios magijos paveikti žmonės, kurių likimas sugriautas ir iš kurių atimta laisva valia tikrai negyvena ilgai ir laimingai – siela nebegali savęs realizuoti ir tampa tiesiog įkalinta kūne. Ir ji kankinasi iki randa išeitį, kuri kartais gali būti mirtis ir naujas įsikūnijimas, kad pradėti savo kelią iš naujo.

Net jei horoskopas sudėtingas ir žmogaus gyvenimas nelengvas, tiesiog užsispyrusiai priešintis savo likimui, mėginti tapti kažkuo, kuo nesi beprasmiška. Geriau pabendrauti su profesionaliu astrologu ir išsiaiškinti savo potencialą, užduotis, tobulėjimo kryptį ir turimas galimybes. Kaip visi horoskope kažkur turime didžiosios nelaimės planetą Saturną (kuris ne tokia jau ir nelaimė, greičiau griežtas, bet teisingas mokytojas), taip visi turime ir didžiosios sėkmės bei laimės planetą Jupiterį, visi turime savų apribojimų ir galimybių. Išsiaiškinus savo sunkumų priežastis, supratus po apribojimais slypinčias pamokas, aiškiau suvokus savo galimybes ir sėkmingas kryptis galima radikaliai pakeisti savo gyvenimą išliekant savo horoskopo ir likimo rėmuose. Galiausiai tikrąją laimę ir pilnatvę žmogus gali patirti tik būdamas 100 proc. savimi ir realizuodamas savo likimą, o ne nuo jo bėgdamas.

Straipsnis spausdintas žurnale COSMOPOLITAN Žiemos magija

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.