Septynios kūno ir sielos gydytojos

Žmogų galima suvokti trimis lygmenimis kaip fizinį, energetinį ir dvasinį kūną. Ir subtilesni žmogaus kūnai nėra visiškai nematomi ar neapčiuopiami. Pamėginkite prieiti iš nugaros prie kito žmogaus, ištieskite į jį ranką, bet neprisilieskite – nenustebkite, kai šis žmogus atsisuks ir netgi paklaus : „Ką čia darai?” Jūsų kūnai nesiliečia, bet jūs vienas kitą puikiai jaučiate. kas gi ten sklinda iš rankų į nugarą, kad net priverčia krūptelėti kitą? Be abejo, jūsų energija. Jeigu nuolat skauda galvą arba vargina gerklės uždegimas, vertėtų gydyti ir energetinį kūną, – pasakoja būrėjas Saulius Balsys.

Daugumai teko girdėti, kad čakros – tai kažkokie taškai mūsų kūne. gal galite paaiškinti, kas tai yra?

Žmogus yra ne tik fizinis kūnas, bet ir energetinė sistema. žmogaus kūnas išraizgytas energetiniais kanalais, kurių susikirtimo vietose yra energetiniai centrai, vadinami čakromis. Ten, kur susikerta trys pagrindiniai energijos kanalai, tarsi magistralės, yra septynios pagrindinės čakros – pagrindo, sakralinė, saulės rezginio, širdies, gerklės, trečiosios akies ir karūnos. Čakrų žmogus turi daugiau nei šios septynios pagrindinės – Rytų mokytojai žmogaus kūne jų suskaičiuoja net apie 80 000. be to, galima paminėti dar du labai svarbius energetinius centrus – tai pėdų ir rankų čakros. Per pėdas žmogus gauna energijos iš žemės ir atiduoda į žemę perdirbti jam nereikalingą energiją. Rankų čakros leidžia nuskaityti, pajusti delnais daiktų ir gyvų organizmų informaciją, siųsti gydančią energiją arba suduoti stipriausią smūgį.

Kaip šie pagrindiniai energetiniai centrai veikia?

Čakros vykdo energijos mainus su aplinka. Jos priima energiją ir informaciją iš aplinkos, ir spinduliuoja ją į išorę. Žmonės, kurie mato čakras ir auras, teigia, kad čakros yra tarsi sūkuriai. Čakrų veikimą būtų galima palyginti su kvėpavimu. Pavyzdžiui įkvėpdami gauname reikalingą deguonį, o iškvėpdami atiduodame anglies dvideginį. Su čakromis viskas šiek tiek sudėtingiau, bet principas panašus. Svarbiausia ką reikia žinoti, – kad jos ir priima energiją iš aplinkos, ir spinduliuoja ją apie mus į aplinką. Kiekviena čakra turi spalvą pagal vaivorykštės spalvų spektrą. šios palvos nekinta ar bent neturėtų kisti. Svetimos spalvos buvimas čakroje yra sutrikimo ženklas, o spalvos padeda išaiškinti problemą. Pagrindo čakra yra raudona, sakralinė – oranžinė, saulės rezginio –  geltona, širdies žalia, gerklės žydra, trečiosios – akies tamsiai mėlyna (indigo), o karūnos – violetinė (kai kurių teigimu, balta). Čakras atitinkančiomis spalvomis galima suaktyvinti jų veiklą.

Regintys auras žmonės teigia, kad jos yra spalvotos. tą liudija ir aurų nuotraukos…

Taip, žmogaus aura taip pat spalvota, bet ji dažniausiai būna kelių spalvų. Nuo ko tai priklauso? Tos čakros, kurios pas konkretų žmogų veikia aktyviau, spinduliuoja savo energiją ir spalvą į aplinką stipriau bei ja pripildo aura. Taigi pastovesnės auros spalvos atspindi asmenybę, o kintančios spalvos – tuo metu patiriamą būseną, emocijas. Mūsų energetinė sistema, panašiai kaip ir kvėpavimas, priklauso nuo daugelio aplinkybių – ką veikiame, kokias emocijas patiriame. Auros spalvos ir net jos dydis bei „tankumas” šiek tiek skirsis, jeigu ją užfiksuotume nuotraukoje kelis kartus per dieną. tai priklausys nuo to, kuris ar kurie iš septynių pagrindinių energetinių centrų – čakrų – bus aktyviausi tuo metu.

Subalansuota energetinė sistema būna tada, kai visos čakros veikia harmoningai. tačiau tokį rezultatą pasiekti, ypač tokiu sparčiu ir įtemptu gyvenimo tempu, yra sunku. Prie pastovios energetinės sistemos pusiausvyros ir harmonijos arčiau yra giliai religingi, dvasingi, tokiomis energetinėmis praktikomis kaip joga ir meditacija užsiimantys žmonės. Manoma, kad Jėzus Kristus, kiti didieji pranašai turėjo subalansuotą energetinę sistemą ir skaidrią baltą aurą. ją dažniausiai turi šventieji ir kūdikiai. Kodėl balta? Septynių pagrindinių čakrų spalvos atitinka visą vaivorykštės spektrą., į kurį lūžta saulės šviesa. Kai visos čakros veikia vienodu intensyvumu ir visų spalvų išspinduliuoja vienodai, aura tampa balta. Dauguma iliustracijų aurą vaizduoja kiaušinio formos, apimančią visą žmogaus kūną. Iš tiesų regintieji auras teigia, kad aura virš žmogaus galvos turi tarsi kanalą, besitiesiantį į viršų. Toks pats kanalas tarsi bambagyslė jungia mus ir su žeme. taip gauname gyvybinės energijos iš žemės ir visatos arba Dievo. Vienų žmonių kanalas į viršų būna siauras, kitų – platus. Tai priklauso nuo to, kiek energijos gauname iš viršaus. Be to, vienų jis būna pasisukęs į dešinė pusę, kitų – į kairę. Taigi aura nėra visiškai taisyklingos formos, kaip manoma. Energetiniai pažeidimai taip pat deformuoja auros ovalą.

Ar galima be ypatingų gebėjimų kaip nors įmatyti kito žmogaus aurą?

Fiziniu regėjimu be ypatingų treniruočių jos pamatyti, deja, neįmanoma. tačiau čakrų spinduliavimą ir auros kontūrus galime pajusti visi – nereikia būti ekstrasensais. Tai daroma per delnų čakras ir išmokti nėra sudėtinga. Taip pat kito asmens energetinį lauką ir skleidžiamą informaciją kiekvienas jaučiame savo energetiniu lauku. Paprasčiausias pavyzdys – pirmą kartą sutikę žmogų intuityviai jaučiame, ar jis skleidžia malonią ar atstumiančią energiją. o gal jis yra energetinis vampyras, kuriam nuolat trūksta energijos, todėl jis jos semiasi iš kitų? Pabendravę su tokiu žmogumi jaučiamės išsekę, nuo jo norisi bėgti. Kas kita su skleidžiančiais teigiamą energiją žmonėmis – jie dažniausiai komunikabilūs, geros nuotaikos, šalia jų tiesiog gera būti.

Minėjote, kad turėti tobulai subalansuotą energetinę sistemą praktiškai neįmanoma. Ką gali padaryti žmogus, bent jau bandydamas kiek įmanoma ją harmonizuoti?

Teisybė, tobulos čakrų pusiausvyros pasiekti ir išlaikyti neįmanoma, didesni ar mažesni nukrypimai visada būna ir tai normalu. tačiau kartais tie nukrypimai būna per dideli ir tarsi „įstringa” disbalanso būsenoje. Tokie nukrypimai nuo pusiausvyros pasireiškia fiziniais ir psichologiniais sutrikimais. Kiekvienas jų susijęs su tam tikra čakra. Taigi žinant, koks sutrikimas kokią čakrą liudija esant išbalansuota, galima lengviau sau padėti.

Paprasčiausia priemonė – pasitelkti reikiamos čakros spalvą. Tarkime, turint problemų su pagrindo čakra, kuri yra raudona, jas spręsti tinka pasitelkus raudoną spalvą. Kaip tai padaryti? Galima perdažyti kambario sienas, interjerą papildyti raudonais daiktais, bet paprasčiau tiesiog apsirengti raudonos spalvos drabužiais arba daugiau valgyti tokios spalvos maisto. dar didesnį poveikį čakrų energijai daro pusbrangiai akmenys. Juos geriausia nešiotis su savimi, arčiau kūno, pavyzdžiui kaip pakabutį, arba netgi prisiklijuoti pleistru prie odos. galima atsigulti ir dėti akmenis ant tos kūno vietos, kur norimos suaktyvinti čakros arba juntamas negalavimas. Mintimis reikėtų tarsi kvėpuoti per tą vietą, kuri liečiasi su akmeniu, įkvėpti akmens energiją į save ir iškvėpti nereikalingą energiją į akmenį arba per pėdų čakras į žemę. gydymui naudojamus akmenis būtina energetiškai apvalyti, pakrauti. Akmenis reikia valyti tekančio vandens srove, mėnulio ar saulės šviesa, ugnimi, smilkalų dūmais. Taip pat būtina išvalyti ir ką ik įsigytus akmenis.

Pagrindo čakra – raudonos spalvos, atsako už stabilumą, saugumą, išgyvenimo instinktus. Šios čakros disbalansas gali pasireikšti nesaugumo jausmu, godumu, materialiniais sunkumais, agresija. Taigi, jeigu žmogus yra labai piktas, greičiausiai jis turi problemų su pagrindo čakra. Tinkami akmenys – granatas, rubinas, kiti raudoni akmenys.

Sakralinė čakra – oranžinė, atsakinga už pasitikėjimą savimi, entuziazmą, kūrybingumą, lytinę sistemą ir seksualumą. Žmonės, kurių sakralinė čakra silpna, dažnai turi bendravimo sunkumų, nesuranda antrosios pusės. Taip pat gali turėti seksualinių, vaisingumo problemų. Šią čakrą išbalansuoja žalingi įpročiai, alkoholis, narkotikai, laisvas gyvenimo būdas. Akmenys – karneolis, gintaras.

Saulės rezginio čakra – geltona. Ji – valios centras. Disbalansas joje gali pasireikšti agresija, nevisavertiškumo pojūčiu, nepasitikėjimu savimi. Apie čakros sutrikimą byloja virškinimo problemos, skrandžio opa, miego sutrikimai. Dažnai žmonės, kurių saulės rezginio čakra silpna, nesugeba įgyvendinti savo tikslų, paklūsta aplinkinių įtakai. Kiti jaučiasi išnaudojami, nemoka savęs apginti. Akmenys – citrinas, tigro akis, auksinis labradoritas.

Širdies čakra – žalia, atsakinga už širdį, kraujotakos sistemą, kvėpavimą ir odą. Susijusi su meile, užuojauta, harmonija. Jos disbalansas pasireiškia vienatvės, gėdos, liūdesio, pavydo jausmais. Fiziniai simptomai – astma, alergija, širdies, kvėpavimo, kraujotakos sutrikimai, odos ligos. Širdies čakros veiklą gerina žalios ir rožinės spalvos akmenys – rožinis kvarcas, avantiurinas, žalias kalcitas, žalias fluoritas.

Gerklės čakra – žydra, atsakinga už komunikabilumą, saviraišką, plaučius, gerklę, balso stygas. Šio energetinio centro sutrikimai sukelia problemas išreiškiant save, sunku formuluoti, dėstyti mintis, gali pasireikšti mikčiojimu, polinkiu meluoti. Fiziniai simptomai – gerklės skausmas, kvėpavimo takų sutrikimai, užkimimas. Akmenys – turkis, lazuritas, žydras agatas.

Trečiosios akies čakra – tamsiai mėlyna, atsakinga už loginį mąstymą, intuiciją. Disbalanso simptomai – galvos skausmas, polinkis bėgti nuo realybės pasineriant į kompiuterinius žaidimus, piktnaudžiaujant žalingomis medžiagomis kaip alkoholis ir narkotikai. Gydyti tokias priklausomybes, ypač alkoholizmą reikėtų būtent per šią čakrą. Jos akmenys – ametistas, taip pat safyras, sodalitas, lazuritas.

Karūnos čakra – violetinė arba balta. Šis energijos centras atsakingas už žmogaus ryšį su aukštesniuoju „aš” ir su Dievu. Per šią čakrą gauname gyvybinę energiją iš Visatos. Jos disbalansas gali pasireikšti depresija, beprasmiškumo jausmu, psichikos sutrikimais, pavyzdžiui, paranoja, šizofrenija. Akmenys naudingi šios čakros darbui – ametistas, kalnų krištolas, danburitas, harkimerio deimantas.

Jeigu žmogus negali atkurti savo energetinės sistemos pusiausvyros, ar reikėtų ieškoti pagalbos iš šalies?

Taip, tuomet reikėtų ieškoti arba išsamesnės informacijos, kaip padėti sau, arba specialisto, kuris suteiktų kvalifikuotą pagalbą. Vienas būdų, kaip padedu aš,  – atlieku nuotolinį energetinės sistemos subalansavimą, naudodamasis švytuokle, skirta diagnozavimui, ir kalnų krištolo kristalo savybėmis. Šis kristalas yra nepaprastai stiprus skaidrios energijos šaltinis, suteikiantis organizmui tai, ko jam tuo metu reikia. Tai vienas geriausių neigiamos energijos „valytojų”, valantis energetinius centrus, padedantis žmogui pasijusti energingesniu ir harmoningesniu. Jeigu yra poreikis, rekomenduoju žmonėms asmeniškai jiems parinktus ir geriausiai galinčius padėti akmenis-talismanus.

Saulių kalbino žurnalistė Rimutė Šulčienė. Straipsnis spausdintas žurnale Būrėja 2012 m. Liepos mėnesio leidinyje Nr. 7(117)

Comments

  1. Ingrida

    Tema tikrai idomi. Gal parasys kas nors kas jau lankesi pas specialista ir kaip sekesi?

  2. Ewa

    Geras straipsnis,man asmeniskai labai aktuali ir idomi tema.
    ACIU. 🙂

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.