Antroji sielos puselė

Visi mes norime būti mylimi, branginami, gerbiami, dalintis gyvenimu su tobulai mums tinkančiu žmogumi ir jausti visišką pilnatvę. Aš dažnai iš klientų girdžiu (tiksliau skaitau) tokius išsireiškimus kaip „mano vienintelis”, „man skirtasis”, „mano antroji puselė”, „sielos draugas”, „išrinktasis” ir netgi „liepsna dvynė”. Kas slypi už šių žodžių?

Jie visi susiję su įsitikinimų kad kiekvienam iš mūsų yra Dievo, Likimo, Visatos ar kitų aukštesnių jėgų numatytas vienas žmogus, su kuriuo turėtume sukurti meilės santykius, šeimą ir gyventi laimėje ir pilnatvėje. Paprastai viliamasi jog suradus tą sau skirtąjį viskas bus lengva ir paprasta, santykiai neš tik laimę. Nesinori sprogdinti rožinio burbulo, tačiau būkime realistai ir mąstykime logiškai. Adomas ir Ieva pasidavė pagundai ir panorę prilygti kūrėjui suvalgė gėrio ir blogio pažinimo vaisiaus. Ir štai mes materialiajame pasaulyje, tobulėjame pažindami ir patirdami gerą ir blogą. Kaip jums atrodo kuo labiau suinteresuotos aukštesnės jėgos – kad mes patirtume idilę ir tobulą laimę šioje žemėje radę sau idealų meilės partnerį, ar kad per visas patirtis ir ypač santykius tobulėtume ir padėtume tą daryti vienas kitam? Man logika, o kartu ir širdis sako, jog teisingas antrasis variantas. Taigi nebūtinai santykiai su „tuo skirtuoju” bus vien idilė.

Dėl sekančio teiginio galime ginčytis, tačiau aš tikiu jog yra ne vienas vienintelis visoje žemėje kiekvienam iš mūsų skirtas žmogus, o daugiau. Kitaip būtų per sunku tą vienintelį rasti tarp šitiek milijardų žemės gyventojų ir tokios sąjungos būtų retesnės už… na net neįsivaizduoju kas dar gali būti toks retas. Gimininga siela ar sielos draugas (draugė) reiškia ne konkrečią vieną vienintelę sielą, su kuria susitinkame ir susituokiame kiekviename įsikūnijime, o tiesiog viena iš ankstesniuose gyvenimuose pažinotų sielų, su kuria turėjome artimą ryšį. Ir nebūtinai romantinį ryšį (nors gali būti ir taip). Juk šiame gyvenime esame artimi su savo tėvais, , broliais, seserimis, vaikais, draugais ir mylimaisiais. Tam tikra prasme artimi esame ir su savo priešais, nes neapykanta taip pat itin artimas, žmones surišantis ryšys. Taigi instinktyviai artumą galime pajusti žmogui, su kuriuo kažkada siejo giminystės, draugystės, meilės ar neapykantos ryšiai, netgi artimi mokytojo ir mokinio ar šeimininko-vergo santykiai.

Yra ne viena vienintelė mums artima siela, o visa sielų grupė ir kaip ankstesniuose, taip ir šiame gyvenime mus gali sieti įvairūs ryšiai. Gali nutikti ir taip, jog sutiksite žmogų, su kuriuo kažkada siejo meilės ryšys, pavyzdžiui jis buvo jūsų motina, mylimasis ar brolis, o šiame gyvenime susitikę iškart pajusite artumą. Bet nepaisant to vidinio „atpažinimo” ir artumo jausmo matysite jog abu esate sukūrę šeimas su kitais žmonėmis. Ar tai, kad esate artimos sielos iš ankstesnių gyvenimų reiškia, kad turite būti kartu romantine prasme, išardyti savo šeimas ir kurti sąjungą vienas su kitu? Tikrai ne. Kitaip aukštesnės jėgos nebūtų leidusios sukurti tų kitų sąjungų ir nebūtų jų palaiminusios. Būna jog su tam tikra siela susitinkame ne tam, kad šį gyvenimą praleistume drauge, o tik kad kažką primintume vienas kitam, padėtume suprasti kažką svarbaus ar palaikytume tam tikru gyvenimo periodu. Atlikus užduotį keliai gali natūraliai išsiskirti, net jei bus gaila prarasti tokį ypatingą ryšį.

O dabar pamąstykime dėl kokios priežasties ir kokiu tikslu vėl susitinka tos pačios sielos sekančiame gyvenime? Iš visų galimų laikmečių ir pasaulio vietų sielos įsikūnija tada ir ten, kur tikrai susitiks ir suranda viena kitą. Norėtųsi tikėti jog tiesiog jas viena prie kitos pritraukia kažkada jausta ir sieloje išlikusi meilė. Tačiau dar kartą būkime realistais. Didesnė tikimybė jog sielas sieja neužbaigti reikalai, negrąžintos skolos, neišmoktos pamokos iš anksčiau arba bendri tikslai ir tobulėjimo kryptis, įsipareigojimas padėti vienas kitam kažko išmokti, atlikti ar pereiti. Ir čia galutinai subliūkšta iliuzija jog radus giminingą sielą santykiai bus sklandūs ir idiliški. Niekas netobulėja idealiomis, šiltnamio sąlygomis, evoliucija vyksta prisitaikant prie sunkių sąlygų ir jas įveikiant. Taigi lemties skirtas žmogus, jūsų sielos draugas gali atlikti ir ne žaviojo princo vaidmenį, kartais, kad padėtų išmokti pasiaukojimo ir besąlyginės meilės antroji sielos puselė gali elgtis taip, kad mums tektų aukotis dėl jo ar jos, pavyzdžiui jis gali sirgti ar būti priklausomas nuo alkoholio. Tikriausiai todėl nemažai moterų, su kuriomis man teko bendrauti sako mačiusios vyro problemą dar prieš santuoką, tačiau meilė privertė užmerkti į tai akis. Vadinasi taip turėjo būti.

Dar vieną dalyką mane privertė suprasti visai buitinė situacija. Ieškodama atsakymo į problemą, su kuria susidūriau skaičiau interneto forume paskirtam tai temai. Ir skaitant susidarė įspūdis, jog visi susiduria su ta problema, ji labai dažna. O vyras nuleido mane ant žemės pasakęs jog tie, kas tokios problemos neturi tame forume nesilanko, ten susibūrė tik su tuo susidūrę žmonės. Ir akivaizdu jog analogiškai vyksta su sielų grupėmis, kurios planuodamos sekančiame įsikūnijime įveikti tam tikras silpnybes ar tobulėti toje pačioje srityje įsikūnija kaip kelios tos pačios giminės kartos. Tuomet iš šalies gali pasirodyti jog ši giminė prakeikta, nes visos santuokos ten nelaimingos (o iš tiesų susibūrė sielos, kurios mokosi mylėti), dažna alkoholizmo problema (susibūrė sielos drauge besimokančios atsispirti pagundoms), žmonės serga paveldima liga (drauge mokosi rūpintis fiziniu kūnu ir tarnauti vieni kitiems rūpindamiesi sergančiais šeimos nariais). Galima tai pavadinti giminės karma, bet ji yra ne kas kita, kaip visų tos giminės narių karmos visuma ir jie yra vieni kitų gyvenimuose tam, kad padėtų vieni kitiems.

Grįžtant prie giminingų sielų temos pakankamai dažnai pasitaiko jog su kažkokia siela drauge įsikūnijame jau daug gyvenimų ir santykiai kiekviename gyvenime keičiasi, priklausomai nuo to, kokias pamokas dabar numatyta mokytis, kokių reikia aplinkybių ir kaip geriausiai šios sielos gali viena kitai padėti. Taigi viename gyvenime dvi sielas gali sieti giminystės ryšiai, pavyzdžiui, ypatingi santykiai tarp senelio ir anūko, kitame gyvenime darbo kolegų draugystė, dar kitame romantinis ryšys trunkantis visą gyvenimą, o dar kitąsyk trumpalaikė aistra ir išsiskyrimas, nes galbūt numatyta pamoka yra būtent paleisti vienas kitą. Mūsų sielos draugu gali būti bet kas ir jį atpažinsime instinktyviai, jausime lyg tą žmogų seniai pažįstame net pirmąsyk susitikę ar sies labai artimas ir gilus ryšys.

Vis tik širdyje būdama romantikė ir pati radusi savo antrąją sielos puselę ir sukūrusi laimingą šeimą tikiu, kad nepaisant daugelio klaidingų įsitikinimų šia tema, savo sielų grupėje visi turime sau idealiai tinkamą antrąją pusę su kuria šiame gyvenime galėtų susieti būtent romantinės meilės ryšys. Vieni šį žmogų randa lengvai, kitiems reikia ilgiau ieškoti. Visiems dar ieškantiems ir po šio straipsnio geriau suvokiantiems kas yra giminingų sielų ar liepsnų dvynių ryšys galiu duoti keletą patarimų, kaip rasti/pritraukti savo idealų partnerį:

 • Kad pritrauktumėte sau idealų partnerį patys siekite tapti idealia savo versija. Ne idealu apskritai, o tobulu savimi – rūpinkitės savo fiziniu kūnu lyg dovana, kuria įteiksite brangiausiam žmogui, puoselėkite savo talentus, kad turėtumėte kuo sužavėti, stenkitės realizuoti savo potencialą, kažko pasiekti gyvenime, kad būtumėte įdomūs savo būsimai antrajai pusei.
 • Kadangi panašus traukia panašų, ugdykite ir stiprinkite savyje tokias savybes, kokių trokštate savo antrojoje pusėje. Jei ieškote rimto ir patikimo žmogaus – patys būkite atsakingi ir patikimi, jei švelnaus ir mylinčio – patys mokykitės mylėti save ir kitus, jei protingo ir įdomaus pašnekovo – patys lavinkite savo protą ir plėskite akiratį, kad su jumis būtų įdomu bendrauti.
 • Jei norite mylinčių santykių – mokykitės mylėti, jei svajojate apie gražų pagarbų bendravimą – gerbkite save ir tobulinkite savo bendravimo kultūrą ir kalbos manierą.
 • Nelaukite kol atjos princas ant balto žirgo ir išgelbės jus nuo jūsų gyvenimo ir padarys laimingais. Patys susikurkite tokį gyvenimą, apie kokį svajojate ir mokėkite būti laimingi, nes jūsų laiminga šypsena jūsų išrinktąjį ar išrinktąją pritrauks labiau nei depresija ir nepilnavertiškumo jausmas.
 • Nesėdėkite ant sofos priešais televizorių laukdami, kada į duris pasibels jūsų sielos draugas ar draugė, sudarykite kuo daugiau galimybių susipažinti su žmonėmis – turėkite pomėgių, draugų, mokykitės, pramogaukite, dirbkite, būkite tarp įvairių žmonių, pasikliaukite savo nuojauta jei ji ragina jus kažko imtis ar kažkur eiti.

Galiausiai jei jau darote viską, ką galite ir jaučiate jog esate pasirengę sutikti sau skirtąjį, tačiau lemtingas susitikimas vis neįvyksta galite kreiptis į astrologiją ir Taro kortas, kad sužinotumėte kas jus nuo to sulaiko, kas kliudo, ką dar liko padaryti ar pakeisti ir koks žmogus yra ideali jūsų antroji puselė bei kokias pamokas kartu mokysitės. O kaip sekantį žingsnį norintiems eiti dar toliau galiu pasiūlyti baltosios magijos ritualą pritraukti jums tobulą antrąją pusę bei pakreipti jūsų gyvenimą jo ar jos link.

Apie maginį ritualą užsiminiau paskutinėje eilėje po visų kitų patarimų, nes tai ir turėtų būti paskutinė priemonė padarius visą kitą. Turėkite omenyje, jog ideali antroji pusė jums nėra apskritai idealus žmogus, o kažkas lyg dėlionės dalelė idealiai susijungsiantys su jumis. Jūsų privalumai ir trūkumai, stiprybės ir silpnybės, sielos brandos lygis ir šiam gyvenimui numatytos pamokos nulems koks žmogus jums tinkamiausias. Todėl norint išties nuostabaus, pilnaverčio, laimingo ir save realizuojančio žmogaus kaip gyvenimo partnerio ir patys turite tobulėti, kad būtumėte jo ar jos verti.

Comments

 1. Benas

  Isties geras straipsnis. Daug „filosovu” pakomentavo. Smagu kad yra giliau mastanciu.
  Gyvenima reikia ismokti gyventi ir tureti amzina tiksla, bei nora tam tikslui siekti. Visa tai apsups tave pati ir tu taip sudarysi magnetini lauka i kuri traukia tik tokius pat ar labai panasius zmones, o kiti taves bijos ir vengs. Pirmiausia yra svajone poto tikslas (noras,) ir irankiai (vizualizacija) jus jau uzprogramuojate save tobulejimui. Ir nepamirsti reikia nuosirdumo ir meiles to siekiui.
  Ir nepamirsti, kad lengvai pasiekiamas tikslas neturi tokios vertes , kaip sunkiai pasiektas.

 2. Rasa

  Puikus straipsnis, nebuvau skaičiusi nieko panašaus. 100 balų!!!

 3. Gitana

  Išties puikus straipsnis, tik kartais viską supranti,kad ir pats turi keistis,pats turi stengtis,bet taip jau yra,kad labiau norisi tik gauni. Linkiu sau gerų permainų ir įsiklausius į patarimus stengtis jų laikytis.Ačiū
  Žmonės būkite laimingi 🙂

 4. Brigita

  Dėkui už terminą „liepsna dvynė”, ilgai ieškojau šito termino atitikmens ar vertimo į lietuvių kalbą. Norėtųsi ir atskiro įrašo ar Jūsų nuomonės apie liepsnas dvynes. Ir dėkui už šį straipsnį, jis tikrai vertingas.

 5. saule

  siame straipsnyje daug tiesos visad turejau nuojauta ir mokejau tiesiog skaityt kai kuriu zmoniu mintis matydavau savo ateiti i prieki daug keliaudavau budavo tokia nuojauta jog esu jau cia buvus ir panasiai pildosi sapnai kartais ir nuorai.nesu is tu zmoniu kurie skiria seimas ar iesko meiluzio ,bet mazdaug pries desimt metu atvykau i kita sali ir jau pres atvykdama zinojau ir jauciau kad sutiksiu zmogu kuris pakeis mano gyvenima zinojau ko jis bus vardu.ir anta atvykimo diena is tesu sutikau ta zmogu tai buvo kazkas nepaaiskinamo mes dveju skirtingu tautybiu zmones zvelgem vens i kita ir to pakako nereikejo zodziu nereikejo nieko buvo begaline energija kazkas tokio lyg butume sugryze is praeites nors gyvenime niekad neasame nei bendrave nei susitike .abu esam vede turim grazias seimas bet jau desimt metu jauciam venas kitam begaline aistra ir trauka per laika tapome gerais draugais .daugybe kartu diskutavome kas ir kodel mus suvede kodel likimas buten mus suvede nes mes gerbiame savo seimas bet taip pat yra mums sunku vienam be kito jauciame abu kad butume pries tai nugyvene gyvenima kartu,kazkokia jega mus laiko.aciu devui kad abu esam tikintys ir niekad nekilo minciu isduot seimu,bet jauciame kad praetitose gyvenimose kazkas mus siejo.o gal tai likimas.

 6. Tarologė Lina

  Kaip sakoma „elkis su kitais taip, kaip norėtum jog būtų elgiamasi su tavimi”, nes jei ne šiame, tai kitame gyvenime taip ir bus. Neabejoju jog yra atveju, kuomet vienas kitam skirti žmonės yra gavę pamoką kovoti už savo meilę ir iškelti ją aukščiau visko šioje žemėje, įveikti kliūtis, paaukoti viską, kad tik būtų kartu. Tačiau esu tikra ir tuo jog tai ganėtinai rreta situacija tarp gausybės meilės trikampių. Ir dar, manau jog reikėtų skirti meilę, nuo poreikio turėti. Mylėti galima ir nieko negriaunant, tikrajai meilei sienų ar kliūčių nėra, o štai noras turėti… dėl jo griaunami kitų žmonių gyvenimai, kad tik gauti kažką sau.

 7. Saulė

  Kalba juk eina apie dvi sielos puseles, kurias gali jungti meilės ryšys. Eiliniai meilužių santykiai, vedami aistros, išskaičiavimo, puikybės ir pan., kaip greitai užsižiebia, taip, atlikus savo „misiją”, greitai dažniausiai ir užgęsta. Suprantu, kad ir Jūsų moralinė pareiga yra skatinti žmones nesiskirti dėl meilužių, bet net ir tokiose situacijose būna, jog būtent uždraustoji puselė yra ta tikroji. Ir kad reikia labai daug paaukoti norint ją turėti. Tada jau tik žmogus, savo laisva valia renkasi – siekti savo laimės ar išlaikyti pareigą (šeimai, visuomenei, Dievui). Kad ir kurį kelią pasirinks – kažkada teks už tai atsiskaityti 🙂

 8. Tarologė Lina

  Saule, jūs teisi, kad nebūtinai pirmoji santuoka yra nepajudinama tiesa ir tai vienintelis dalykas, kurio negalima keisti. Tačiau šiais laikais per tikrai per dažai pašaliniai žmonės kišasi ir griauna šeimas. Vis tik santuokos priesaikoje sakoma „ką Dievas sujungė, te žmogus neišskirs”, tad derėtų laikytis taisyklės jei jau santuokai skirta iširti prie to turi prieiti patys sutuoktiniai. Kai trečias asmuo, vyras ar moteris, pamilę ar įsigeidę vedusio žmogaus ima jį vilioti, megzti santykius, prašyti išsiskirti, tai jau negerai.

  Niekur nėra griežtų, visais atvejais galiojančių taisyklių ir yra žmonių, kurių tokia karma būti „trečiu nereikalingu”, kaip pažeminimas ar pamoka duota būti tik meilužiu ar meiluže, gauti trupinius nuo svetimo stalo arba būti išduotam mylimo sutuoktinio. Bet čia pavieniai atvejai, kažin ar gali kiekviena meilužė ar meilužis laisva valia pasirenkantis siekti vedusio/ištekėjusios meilės save pateisinti tuo. Ypač kai sunku sąmoningai suvokti kokias pamokas kiekvienas esame pasirinkę išmokti ir kokių aplinkybių mums tam reikia, kokios duotos iš aukščiau, o ką prisidarome patys laisva valia.

 9. Saulė

  Straipsnis tikrai sukeliantis daug minčių ir verčiantis pamąstyti. Jau senai tikiu, kad viskas, kas vyksta – ne šiaip sau ir iš to mes turime kažko pasimokyti. Tiktai KO, nėra nei vieno galinčio atsakyti į šį klausimą. Jei nedarytume klaidų ir mums skirtas pamokas išmoktume iš pirmo karto, juk nebebūtų jokio reikalo atsidurti tose aplinkybėse dar ir dar kartą, per n gyvenimų, n pavidalų. Žmogiškas veiksnys čia ypatingas, nes mes patys, kad ir nesąmoningai, pasirenkame KOKIĄ pamoką šiuo metu bandome išmokti. Niekas kitas už mus to nenusprendžia. Ir mūsų sprendimai dažnai nebūna teisingi. Užkliuvo sakinys „Kitaip aukštesnės jėgos nebūtų leidusios sukurti tų kitų sąjungų ir nebūtų jų palaiminusios.” O kokiu tikslu aukštesnės jėgos leidžia žudyti žmones, plisti vėžiui, siautėti gamtos stichijoms ir pan? Ką jos laimina leisdamos žiauriai kankinti žmones? Kaip straipsnyje ir rašote – lengva ir malonu tas pamokas išmokti nebūna. Todėl kaip galima teigti, kad paprasti žmogiški pirmieji santuokiniai ryšiai yra vienintėlė ir nejudinama tiesa? Gal tokią pamoką ir reikia išmokti – nutraukti NE TUOS santykius ir paleisti žmogų. Klysti juk žmogiška. Alkoholikų antrosios pusės – kas nusprendžia, kad jiems skirta pamoka yra nuolankumo ir begalinio atsidavimo pamoka, o ne savigarbos išsaugojimo ir stiprybės keistis? Tik mes patys! Visas situacijas mes perleidžiame per savo paprastą žmogiškąją prizmę, veikiami socialinių, moralinių, religinių ir kitų, dažnai primestų, vertybių bei normų. Ir dažnu atveju tos tikrosios pamokos taip ir lieka neišmoktos. Subjektyvumas tokiose situacijose neišvengiamas. Ir vieno atsakymo čia būti negali.

  Linkiu visiems atrasti ramybę savajame subjektyvume. Klausykitės savo sielos balso, jis visada ŽINO ką daryti. Net jei atrodys, kad suklydote interpretuodami – nepasiduokite. Taip, vadinasi, reikėjo.

 10. Vaida

  Labai suprantamai ir aiškiai viskas parašyta. Dėkui.
  Tik dabar susimąsčiau, kokie teisingi Jūsų žodžiai: „Niekas netobulėja idealiomis, šiltnamio sąlygomis, evoliucija vyksta prisitaikant prie sunkių sąlygų ir jas įveikiant.” Sėkmės Jums.

 11. Nomeda

  Ačiū už išamų ir į domų straipsnį. Būtent taip viską ir įsivaizduoju… Gauname tai ko esame verti. Tik neretai pastebiu, kad gavę tai apie ką svajojo, žmonės staiga pradeda save vertinti žymiai geriau ir tas išsvajotasis (-oji) jau nebetinka, nebeatitinka… Bet čia jau tikriausiai kokia sielų nuolatinių ieškotojų grupė yra:)
  Sėkmės Jums.

 12. Paulina

  Svajojau apie lygiaverti partneri.Svajone issipilde.O siaube,kaip sunku sutart su tokiu pat uzsispyrusiu,pedantu,grieztu vadovu………kai abu seimoje nori but lygiaverciai.
  Linute ,labai geras straipsnis.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.