Ar duodamas vaikui vardą iš tiesų gali nulemti jo likimą?

Kaip išrinkti vaikui vardą
Kaip išrinkti vaikui vardą

Interviu duotas žurnalui Prie Kavos+TV 2016-01-26 Nr. 4

Jeigu tikima, kad vaiko vardas turi įtakos jo asmenybei ir gali lemti likimą, tėveliams tenka itin atsakinga užduotis jį išrinkti. Tarologė Lina Balsė sako, kad savaime gerų ar blogų vardų nėra, tačiau labai svarbu pajusti, koks tinka konkrečiam žmogui.

Tėveliams reikėtų stengtis būti originaliems ir vaikui išrinkti kuo įdomesnį, unikalesnį vardą ar verčiau duoti įprastus ir populiarius? Kodėl?

Vardas yra ne šiaip žodis, kuriuo šaukiami mes atsiliepiame. Tai mūsų dalis, mūsų asmenybės išraiška Ir aš netgi linkusi manyti jog vardas tai sielos skambesys. Kaip tik todėl reikia suabejoti ar tikrai tėvai gali lemti vaiko likimą gerąją prasme. Jeigu vardas tai sielos skambesys, tėvų, ypač motinos užduotis yra jį išgirsti, pajusti ir duoti vaikui jo vardą, koks jis bebūtų – paprastas ar originalus. Tai ne pasirinkimo klausimas.

Kokią įtaką vardas gali turėti vaiko gyvenimui?

Jei motina pakankamai jautri ir įsiklausys į patį vaikelį, o ne vaikysis madų duodama vardą, jei pavyks išgirsti kūdikio sielos skambesį, jos charakterį ir duoti tinkamą vardą vaikui su juo bus lengviau gyventi, lengviau pažinti ir išreikšti save. Reikia tik įsivaizduoti kaip turi jaustis jei tenka visa gyvenimą atsiliepti šaukiamam vardu, kuris tavęs neatitinka. Juk toks vaikas pasąmoningai jaus jog nėra priimamas tokiu, koks yra, kad yra neigiama jo tikroji esantis ir jam liepiama būti kažkuo kitu, išreikšti save kitaip nei jam natūraliai būdinga.

Dabar populiarūs senieji Baltiškos kilmės vardai – Austėja, Liepa, Gabija, Rugilė. Kokios reikšmės šie vardai gali turėti vaiko asmenybei ir likimui?

Sunku pasakyti ar tai tiesiog mada, ar patys tėveliai širdyje jaučia senosios mūsų kultūros ilgesį ar iš tiesų grįžta tam tikros sielos gyvenusios Baltų kultūroje, laikas parodys kai ši vaikų karta užaugs.

Berniukai Lietuvoje dažniausiai vadinami krikščioniškais vardais – Lukas, Matas, Jokūbas, Gabrielius. Kokią įtaką jie gali turėti?

Kiekvienas vardas turi savo reikšmę ir istoriją, sąsajų su kultūra iš kurios kilo. Iš vienos pusės atrodytų tikslinga perspėti tėvus pasidomėti kokį vardą vaikui duoda, kokia jo energetiką, kokie asmenybės bruožai būdingi šio vardo nešiotojams. Mano brolio vardas Mindaugas, vyro Saulius ir teko pažinoti dar kelis Mindaugus ir Saulius ir tikrai jie visi turi kažką bendro. Labai konkrečiai to neapibrėši, būtų per paprastą pasakyti jog šio vardo žmonės turi tokią savybę, šio vardo pasiekia to ar ano gyvenime. Bet pačioje asmenybėje ir energetikoje aiškiai jaučiasi panašumas.

Bet tas domėjimasis vardų reikšmėmis renkant vardą vėlgi gausis tėvų bandymas perkurti vaiką pagal save, išrinkti jam savybes, likimą. O juk vaikas ateina jau būdamas individualybe bei turėdamas savo likimą. Svarbu duoti jam jo vardą, kad svetimas jam nekliudytų realizuoti save, rasti savo kelią ir tiesiog būti laimingu. Galbūt vardą išrinkus intuityviai, klausantis pilve spurdančio vaikelio reikšmėmis galima pasidomėti vėliau, siekiant pažinti mažąjį žmoguti. Juk nesinorėtų jog mažoji siela tik atkeliavusi pasijustų nesuprasta ir tarsi laukė kažko kito, o ne jos.

Ar svarbios vardo raidės? Teigiama, kad kiekviena vardo raidė turi tam tikrą vibraciją, kuri gali paveikti asmens charakterį, likimą, sveikatą.

Be abejo. Garsas yra vibracija, kaip ir visa kita, net jei mums atrodo jog materialus daiktas yra tvirtas. Kiekvieno žodžio, kiekvieno garso vibracija neša savo kokybę ir informaciją. Kalbant apie vardus, aš nesakyčiau jog vardo garsai veikia jo charakterį, jei vardas atspindi sielos skambesį, jis išreiškia asmens charakterį, savybes. Jei vardas duotas dėl mados ir vaiko sielos bei tikrojo charakterio neatitinka, jis bus kaip kaukė, kaip melas, su kuriuo reikės gyventi visą gyvenimą, mokytis ne savas pamokas, atlikti ne savo vaidmenį. Aišku jog tai neigiamai paveiks ir charakterį, ir likimą, ir sveikatą. Kai kurie vardai kaip Ąžuolas arba Artūras (kas reiškia lokys) tikrai turi stiprią energetiką ir galima iš tokio žmogaus tikėtis jog jis bus tvirtas, stiprus. Bet davus tokį vardą žmogui, kurio prigimtis švelni, kuris turėjo būti jautrus, supratingas, kurti grožį galbūt mes reikalausime iš jo to, ką jam bus sunku savyje rasti ir kliudysime realizuoti jo prigimtinius talentus bei potencialą.

Ar turi reikšmės vaiko vardo raidžių skaičius? Ką gali lemti ilgas arba trumpas vardas?

Kadangi kiekviena raidė ir garsas turi savo vibraciją ir energija, ilgesni vardai vibraciniu požiūriu yra sudėtingesni, juose daugiau visko. Toks žmogus gali turėti įvairesnių asmenybės bruožų leidžiančių prisitaikyti įvairesnėse gyvenimo situacijose, bus universalesnis, nors tuo pačiu likimas gali būti sudėtingesnis, gyvenimo kelias ne toks aiškus ir paprastas kaip turint trumpą vardą. Nei vieni vardai nėra geresni ar blogesni už kitus, vienintelis pasirinkimo kriterijus yra ar jis tinka vaikui, ar atitinka jo sielos skambesį.

Ar gerai pavadinti vaiką kokios nors garsenybės arba protėvio vardu? Kodėl?

Aš į tai žvelgiu ganėtinai neigiamai. Gali būti jog sielos vibracija būtent tokia, jai tinkamiausias vardas kaip kažkieno jau gyvenusio giminėje ar žinomo ir gerbiamo, gali būti ir atveju kai į tą pačią giminę grįš joje jau gyvenusi siela ir motina pajus jos vardą. Bet geriau neužfiksuoti kad vaikas pavadintas kažkieno kito vardu. Tegu jis jaučiasi galintis būti savimi ir turintis savo, o ne svetimą vardą ir likimą. Juk žinoti, kad esi pavadintas kažkieno kito vardu įpareigoja, uždeda tam tikrus lūkesčius bei verčia pratęsti kažką iš to žmogaus gyvenimo, likimo ir karmos.

Ar verta keistis nepatinkantį vardą? Ar pakeitus jį, keičiasi ir likimas?

Jeigu kažkas jaučiasi jog jo vardas jam svetimas ir norisi jį pasikeisti, pirmiausia reikia įsigilinti ar tikrai vardas svetimas ir netinkamas, ar žmogus nepriima ir nemyli pats savęs, nori užsidėti kito kaukę. Jei vardas išties duotas netinkamai – keiskite. Bet tik labai įsigilinę į save, pavyzdžiui galite pas profesionalų astrologą pasidaryti gimimo horoskopą, tam, kad iš šalies pamatytumėte save. Ir sulyginkite tai su vardo reikšme. Be to astrologai netgi gali duoti užuominų koks vardas tiktų, kokie garsai jame būtų palankūs tam žmogui. Taigi tokiu būdu galite pasiaiškinti ar tikrai jums netinka jūsų vardas, o gal tiesiog nepažįstate ir nepriimate savęs. Aš pati būdama labai jautri visą paauglystę norėjau kito vardo, ilgesnio. Bet juokingiausia, jog labiausiai man patikę vardai buvo tie, kuriuose įkomponuotas mano vardas ar visos jo raidės. O su amžiumi, geriau pažįstant save suvokiu jog mano vardas tikrai yra mano vardas, o tas savęs nepriėmimas buvo dėl vaikystės traumų ir dėl jų susidariusių energetinių blokų, kurie kliudė išreikšti tikrąją save.

Kuo vadovaujantis tėvams reikėtų rinkti vaikui vardą?

Kaip jau minėjau geriausia vaiko vardą rinkti intuityviai, tiesiog klausantis, kalbantis su vaikučiu, stengiantis jį pajusti. Būna, kad šiais laikais būsimas tėvelis turi aiškesnius subtiliuosius pojūčius ir vaiko vardą gali pajusti jis, o ne mama. Jei stinga pasitikėjimo savimi, galima kreiptis į astrologus, o taip pat pasidomėti numerologija. Gimimo data turi savo energiją ir idealu jei vardo vibracija su ja sutampa arba gerai dera ir papildo. Ieškantiems idėjų ir iš anksto žinantiems kada vaikas gims (jei numatytas planinis cezaris) arba ką tik vaikučiu gimus gali pasisemti idėjų kokie vardai tiktų mano sudarytoje numerologinėje vardų parinkimo programoje adresu: https://www.taroskopai.lt/vardo-parinkimas/

Aš rinkdama vardą savo sūneliui dar gan anksti nėštumo metu, tik sužinojusi, jog turėsiu berniuką tiesiog kartojau įvairius vardus. Buvom su vyru nusižiūrėję vardą, kuris abiem patiko, bet kai „matavau“ jį vaikui kažkas netiko. Tai jautė ir vyras. O kai vyras pasiūlė Ugniaus vardą pajutau jog jis puikiai tinka ir tikrai laukiuosi Ugniuko. Pamenu kaimynai juokėsi kai mano mama kalbėdama apie būsimą anūką jau vadino jį vardu ir jie paklausė kiek jam jau metukų. Kai vaikelis gimė paskaičiavau numerologiją ir gyvenimo kelio skaičius apskaičiuotas iš gimimo datos sutapo su saviraiškos skaičiumi apskaičiuoto iš visų vardo ir pavardės raidžių. Vadinasi vardą išrinkome teisingai.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.