Kokių klausimų geriau NEužduoti Taro kortoms

Ko neklausti Taro kortųTaro kortos gali atsakyti apie bet ką, ar ne? Tiesiog pagalvosime apie problemą, išdėliosime kortas ir voila, tai atsakymas. Teisingai? Anaiptol!

Nors Taro kortos visuomet gali suteikti vertingų įžvalgų apie bet kokią situaciją ar problemą, tačiau yra klausimų, kurių geriau neužduoti Taro kortoms.

Žinau jog nustebsite tarp nerekomenduojamų klausimų pamatę daugelį dėl kurių paprastai bėgama pasiburti pas bobutę, bet išklausykite mano kaip Tarologės dirbančios kiek subtiliau mintis apie tai kodėl tokie klausimai ne itin naudingi.

Ar mano mylimas vyras paliks savo žmoną?

Ar bet koks kitas klausimas apie kito asmens gyvenimą. Tai kelia delikačius etikos ir asmens privatumo klausimus, o taip pat ir tikslumo. Privatumo nes lendama į kažkieno asmeninį gyvenimą be jų leidimo. Ar norėtumėte kad visi kas tik panorėję galėtų skaityti jūsų mintis? Taip ir maniau, kad ne. O tikslumo todėl kad vis tiek būrėja matys situaciją per klientę, iš jos perspektyvos, įtakojant jos viltims ir baimėms, o vyriškis sprendimo greičiausiai dar nėra priėmęs ir žmonių turima laisva valia reiškia jog šiandien vienaip atrodanti perspektyva rytoj pasikeitus jo nuotaikai gali atrodyti jau visai kitaip. Kiekvieną klausimą galima performuluoti iš savo/kliento perspektyvos.

Ar laimėsiu loterijoje?

Loterija yra sėkmės ir atsitiktinumo žaidimas ir labai mažai ką galime padaryti, kad paveiktume savo šansus laimėti (išskyrus nusipirkti bilietą). Patikėkite – aš bandžiau ir eksperimentavau šia tema. Galima įvertinti bendrą žmogaus finansinį potencialą ir šansą gauti ne darbu uždirbtus pinigus – laimėjimus, palikimus, dovanas, ką neblogai įvertina astrologija. Tačiau tai niekaip tiksliai nepasakys kada tau pirkti bilietą ar su kokiais skaičiais lošti, už ką statyti. Esu eksperimentavusi ir su sporto varžybų rezultatų prognozavimu. Įtariu jog rezultatai būtų buvę tikslesni jei būčiau tai dariusi iš savo smalsumo, dėl praktikos, bet ne dėl pasipelnymo. O buvo taip, kad padėliojau kortas žmogui užsiimančiam sporto lažybomis. Pirmus kartus tikslumas apie 70 proc. bent man atrodė nepakankamas, nors žmogus ir sugebėjo išlošti, bet su kiekvienu bandymu rezultatai stabiliai blogėjo ir klausyti Taro kortų prognozių ir pagal jas daryti statymus tapo garantuotu būdu pralošti tikslumui nusiritus iki 40 proc. Statistiškai atsitiktinai būtų galima dažniau atspėti. Manau tai buvo pamoka jog šitoks Taro naudojimas nėra sąžiningas ir daugiau neapsiimu tokiais klausimais dėlioti kortų.

Mano pačios išvada kodėl neina su didesniu patikimumu prognozuoti loterijų, varžybų, konkursų rezultatų yra ta, kad rezultatas iki pat jo tapimo realybe išlieka didele dalimi neapibrėžtu, jis nėra nulemtas. Loterijų atveju jis nulemiamas atsitiktinumo paties lošimo ir kamuoliukų sukimo metu, tad anksčiau rezultatų nepavyksta prognozuoti, o varžybų rezultatai net jei yra didesnį šansai laimėti vienai komandai nei kitai vis tiek dar priklauso nuo kiekvieno žaidėjo įdedamos energijos, žaidimo eigoje priimamų sprendimų (pasiduoti ar mesti į žaidimą visus likusius energijos ir tikėjimo rezervus) ir net nuo sirgalių palaikymo, nes jų energiją taip pat įtakoja žaidimą.

Ar mano „exas“ manęs nekenčia?

Ar bet koks kitas klausimas susijęs neigiamomis emocijomis ir kitų žmonių mintimis ir jausmais. Esmė tame, jog kito asmens jausmai ir mintys nuo mūsų nepriklauso ir toks klausimas sufleruoja kito kaltinimą, atsakomybės permetimą kitam. Galiausiai jei kortos atsakys taip, jis tavęs nekenčia, kas tada? Ką gali padaryti? Tai visiškai demotyvuojantis ir emociškai žlugdantis klausimas. Verčiau susitelkti į savo atsakomybę ir galimybę įtakoti santykius ir paklausti „Kokia mano savybė labiausiai įtakoja mūsų dabartinę santykių būklę?Ką aš galiu padaryti, kad mano santykiai su šiuo žmogumi pagerėtų? Kaip aš galiu augti ir tobulėti kaip asmenybė, kad mano santykiai su aplinkiniais taptų harmoningesni?

Kada aš mirsiu arba kiek gyvensiu?

Neskaitant to, jog tai labai niūrus klausimas, nelabai yra prasmės žinoti atsakymą ar naudos iš jo. Savo apytikslį mirties laiką sužino nepagydoma liga susirgę žmonės ir gydytojų ir žinia apie tai, kad jie mirs (nors realiai mirsime visi ir kažkas sveikas ir žvalus gali netikėtai mirti anksčiau už sunkiai sergantį) yra didelė trauma. Taro kortos turėtų suteikti išminties, būti vedliu, o kame gi čia būtų vedimas ar pagalba? Verčiau klauskite „Kokia nuostata padės man gyventi prasmingą ir laimingą gyvenimą? Ką galėčiau pakeisti, kad labiau realizuočiau save ir savo misiją šiame pasaulyje?

Apskritai klausimai apie laiką delikatus reikalas. Yra Tarologų, kurie teigia galintys ganėtinai tiksliai prognozuoti laiką kada kas nors įvyks, bet gal tik jau nulemtų, suformuotų įvykių… Nors aš turiu nusistačiusi rėmus jog ilgiausias terminas, kurį noriu matyti kortas tai metai, kartais kortos laiką supranta keistai. Turėjau atvejį kai kažką mačiau kaip esantį dabartį, moteriai pasakiau jog šalia tavęs yra štai toks ir toks žmogus, pas jus tokie ir tokie santykiai bei štai tokios tų santykių perspektyvos. Ji man užtikrintai atsakė jog nieko panašaus nėra. O po to parašė praėjus trims metams, jog va dabar po tiek laiko atsirado tuomet apibūdintas žmogus ir viskas tiksliai taip, kaip rodė kortos (tąsyk matėsi gan daug konkrečių detalių). Buvau tikra jog kortos kalba apie dabartį, o jos parodė tolimesnę ateitį nei paprastai žiūriu.

Koks mano antrosios sielos puselės vardas?

Taro kortos nerodo vardų. Jos gali parodyti koks žmogus tiktų jums, tokiam kokiu esate dabar, tačiau aš tikiu jog nors pasaulyje gali būti mūsų sielos šeimos narių, giminingų sielų, ir yra žmonių/sielų, su kuriomis sieja karminiai saitai, skolos ir pamokos, tačiau tinkamų partneriu gali būti daug, kam prisirišti prie minties jog yra tik vienas vienintelis. Verčiau kai jau gyvenimas suves su kuo nors padarykite jį savo vieninteliu savo pasirinkimu, įsipareigojimu ir pasišventimu. Niekas taip neardo paties santykių pamato, kaip mintis, kad gal galėčiau susirasti kitą, geresnį…?

Ar aš laukiuosi?

Atskleisiu paslaptį – patikimiausias būdas sužinoti ar laukiatės yra įsigyti ir atlikti nėštumo testą. Jis net kainuoja pigiau nei geros būrėjos konsultacija. O kortos gali parodyti nėštumą kai moteris savyje nešioja kūrybinę idėją ir yra pasirengusi ją įgyvendinti, duoti gyvybę kokiam nors projektui.

Ar žmonos vėžys pereis į remisiją?

Ar bet koks kitas klausimas apie savo ar mylimų žmonių sveikatą ir ligas. Visų pirma šį klausimą sups daug vilčių ir baimių, kurios gali iškreipti atsakymą ir padaryti netiksliu, visų antra bet kokiais medicininiais klausimais Taro kortos nėra alternatyva vizitui pas gydytoją. Taip, Taro kortos kartais gali atkreipti dėmesį į tai, jog sveikata šlubuoja, gal net labai apibendrintai nurodys sritį ar vietą, kur gali būti negalavimas, bet diagnozę, prognozes ir gydymą palikite gydytojui. Taro kortų pastaba jog reikia susirūpinti sveikata reiškia rekomendaciją apsilankyti pas gydytoją.

Be to, uždaro tipo klausimas kaip pavyzdyje gali duoti netikslų atsakymą, nes gali būti tikimybę keliems rezultatams, o kuris virs realybe priklausys nuo kokių nors sąlygų. Efektyviau būtų klausti „Ką aš galiu padaryti, kad padėčiau žmonai šiuo sunkiu metu ir padidinčiau jos pasveikimo šansus?“. Galbūt galėsite padaryti labai mažai įtakojant rezultatą, o gal suvaidinti lemiamą vaidmenį.

Ar turėčiau priimti gautą darbo pasiūlymą?

Kiekvienas turime prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ir gyvenimą, negalime tos atsakomybės perduoti kortoms ar Tarologei, kad nuspręstu už mus. Verčiau paklausti „Kokie pasirinkimo priimti šį darbo pasiūlymą privalumai ir trūkumai?, „Kaip sprendimas priimti šį darbo pasiūlymą paveiks mano ilgalaikes karjeros perspektyvas? Arba netgi „Ko galiu tikėtis jei pasielgsiu šitaip? Tokiu būdu sprendimą priimsite jūs, o kortos galės suteikti jums naudingos papildomos informacijos efektyviausiam sprendimui priimti.

Tiesiog papasakok man kas manęs laukia gyvenime…

Gal ne visi su manimi sutiks, esu tikra jog yra būrėjų ir Tarologų turinčių talentą ir greičiausiai aiškiaregystės dovaną, leidžiančią skaityti informaciją apie viską ir labai tiksliai. Tačiau kai aš dirbu internetu ir negaliu eigoje aptarti su klientu to, ką matau kortose, tenka sugaišti labai daug laiko stengiantis išsiaiškinti kuri interpertacija bus teisinga ir vis tiek atsakymas bus toks pat abstraktus ir lakoniškas kaip ir klausimas. Aiškiau suprasdama kokią situaciją nagrinėju galiu konkrečiau ir tiksliau interpretuoti kortas.

Bendraujant gyvai, kai klausiantysis nesuformuluoja klausimo ar dar nėra pasiruošęs jo įvardinti galima išsitraukti tris kortas esminėms temoms ar situacijai įvardinti ir pradėti pokalbį nuo to. Būtent pokalbį, o ne monologą. Dirbant internetu tenka prašyti klientų kad siauriau pasirinktų juos dominančią sritį ir situaciją.

Be to nėra efektyvu klausti apie visą gyvenimą, juk gyvenimo kelyje daugybė kryžkelių, kuriose galime pasukti kitaip nei iš pradžių atrodė labiausiai tikėtina. Visos tos pranašystės kiek vyru turėsi, kad kažkada į užsienį išvyksi, trijų vaikų susilauksi, vieno nuo užsieniečio yra bereikalingas ir žalingas žmogaus programavimas, kuris mažina pasirinkimo laisvę, o ne ją stiprina. Aš linkusi apsiriboti kelių mėnesių, maksimum metų laikotarpiu. Be to juk tik dabartyje galime kažką nuspręsti, pakeisti, tad apskritai svarbiausia įsigilinti į save ir dabartinę situaciją, pamatyti ją iš aukštesnės perspektyvos, suprasti jos esmę ir pamokas.

Kada aš ištekėsiu?

Tai ne pats blogiausias klausimas jei Taro kortos galėtų pakankamai tiksliai rodyti laiką, o čia galimos didelės paklaidos. Jei vestuvės nusimato metų bėgyje atsakymas gali būti pakankamai tikslus, tačiau jei jos nusimato metų bėgyje, gal ir taip žinoma kada jos bus, verčiau pasitarti kurią tiksliai datą pasirinkti, kad vestuvių šventė būtų pati gražiausia ir pridėtų sėkmės santuokai.

Problema su šiuo klausimu yra prielaida jog tikrai bus vestuvės. O jei ne? Jei dar nėra net jaunikio Taro kortos greičiausiai rodytų ne jums likimo paskirtą vestuvių datą, o artimiausią periodą, kada jūs būsite pasirengusi santuokai ir šeimos kūrimui. Bet gal geriau neskubėti su tolimu vestuvių datos skyrimu ir užduoti link to vedantį klausimą, pavyzdžiui „Ką man reikia žinoti apie savo pasirengimą šeimai, kokių turiu stiprių ir silpnų pusių?“ arba „Koks mano santykių potencialas su Vardeniu Pavardeniu?“, „Ko galiu išmokti, kad padidinčiau savo šansus ištekėti per artimiausius 3 metus?“

Ar laimėsiu teismo bylą?

Dažnai tai visiškai ne mūsų rankose ir priklauso nuo kitų žmonių sprendimų ir kol jie nepriimti atsakymas gali būti miglotas, neužtikrintas. Be to, jei vis tik galime kažkiek įtakoti galutinį rezultatą (advokato pasirinkimu, papildomai surinktais įrodymais, kruopštesniu dokumentų parengimu) Gal verčiau paklausti „Ką galiu padaryti, kad padidinčiau savo sėkmės šansus?“

Bet turėkite omenyje, jog Tarologė nėra teisininkė ar medikė ir neišmanydama teisminių procedūrų ir įstatymų ar medicinos negali nei tiksliai numanyti visų proceso detalių ar diagnozuoti ligų, nei duoti patarimų šiomis temomis. Neikime į buitinės technikos parduotuvę pirkti torto, kiekvienam klausimui pasirinkite geriausiai jame nusimanantį specialistą.

Ką apie mane galvoja X?

O ką jei jis šiuo metu apie jus negalvoja? O jei vakar jis galvojo jog esate nuostabiausias ir mieliausias žmogus pasaulyje, o užvakar, kad negali jūsų pakęsti, o rytoj mąstys jog norėtų pasimatyti, su jumis visuomet įdomu ir dar daug visko labai skirtingo? Ir apskritai tai labai neetiškas įsibrovimas į kito žmogaus asmeninę erdvę ir privatumo pažeidimas. Klausimus apie kitus žmones visuomet geriau perfrazuoti iš savo perspektyvos, pavyzdžiui „Kokį vaidmenį mano gyvenime atlieka šis žmogus?“, „Kokias pamokas aš gaunu per šį žmogų?“, „Kokie šiuo metu yra mūsų santykiai?“, „Koks šių santykių aukščiausias potencialas?“, „kokios patirties galiu tikėtis iš santykių su šiuo žmogumi?“.

O tai kokie yra geri klausimai Taro kortoms?

Nuo klausimo priklauso atsakymas, tad apgalvotas, efektyvus ir prasmingas klausimas gali užtikrinti jums labai daug naudos atnešiantį atsakymą, o nenaudingu klausimu tik įvarysite stresą būrėjai ir arba jos atsakymas jus nuvils, arba gausite ko norėjote bet iš to nebus jokios naudos.

Geriausi klausimai yra tie, kurie leidžia gauti daugiau informacijos, įkvepiančios ir padedančios patiems priimti geriausią sprendimą. Jie sutelkia dėmesį į tai, ką jūs galite įtakoti pozityviu ir konstruktyviu būdu.

Geri klausimai yra atviri (ne taip ar ne tipo), paliekantis erdvės tyrinėti įvairias galimybes, tačiau tuo pat metu konkretūs ir specifiški, nukreipiantys aiškia kryptimi.

Geri klausimai susitelkia į jus pačius, o ne kitus žmones. Jie kuria atsakomybės jausmą, stiprina jausmą jog turite laisvą valią ir galimybę rinktis, primena jog patys kuriate savo gyvenimą ir leidžia duoti įkvepiantį ir motyvuojantį atsakymą.

Kaip perfrazuoti klausimą?

Daugelį pradinių klausimų galima truputį pakoreguoti ar modifikuoti, kad taptų tinkamesni Taro kortoms ir naudingesni klientui. Štai kelios idėjos klausimų formuluotėms:

 • Ką man reikia žinoti apie…?
 • Ką galiu padaryti kad pasiekčiau…?
 • Kas man labiausiai kliudo sukurti/pasiekti/tapti…?
 • Kaip galiu įveikti šią kliūtį?
 • Kaip man sustiprinti savyje … savybę/gebėjimą?
 • Kokios vidinės savybės man labiausiai padėtų siekiant…?
 • Kokį vaidmenį aš atlieku … gyvenime?
 • Koks mano vaidmuo … situacijoje?
 • Kaip aš prisidedu prie … problemos ir ką galėčiau pakeisti savyje ar savo elgesyje?
 • Ką turėčiau pakeisti, kad…?
 • Koks yra … potencialas?

Taigi jei pradinis klausimas yra „Ar aš ištekėsiu šiais metais?“ jį galima būtų perfrazuoti į „ką man reikia žinoti apie savo galimybes ištekėti šiais metais?“ arba „Ką galiu padaryti, kad padidinčiau savo šansus ištekėti šiais metais?“.

Galite įtraukti laiko rėmus į klausimą, kad sukonkretintumėte atsakymą. Pavyzdžiui „Ką man reikia žinoti apie mano finansinę padėtį artimiausius 6 mėnesius?“. „Kokių turiu galimybių sutitri romantinį partnerį per artimiausius 3 mėnesius?“. Neverta rinktis ilgesnio laiko tarpo nei metai, nes per tiek laiko daug kas gali pasikeisti ir atsakymo tikslumas nukentėtų.

Nėra būtina, kad klausimas būtų suformuluotas absoliučiai idealiai su detalėmis aš jums galėsiu padėti. Tačiau jums būtina apsvarstyti ką iš tiesų norite sužinoti ar suprasti apie situaciją, kokia informacija jums bus išties naudinga ir padės priimti sprendimus bei kurti pačią palankiausią ateitį. Ir tiesiog aiškiai pristatykite esmines situacijos, apie kurią klausiate detales kad man (ar kitai būrėjai/Tarologei) būtų lengviau įvertinti jūsų klausimo efektyvumą, parinkti tinkamiausią išdėstymą ir kuo konkrečiau ir aiškiau interpretuoti kortas.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.