Būrėjų etiketas – kodėl nemandagu prašyti kieno nors interpretuoti jūsų kortų išdėstymą

Kadangi Taro kortos mane atrado dar paauglystėje ir dirbu profesionaliai jau 13 metų, vedu Taro kursus periodiškai tenka sulaukti pradedančių būrėjų laiškų ir žinučių su jų išdėstymo nuotrauka ir prašymu padėti su interpretacija. Kaskart pasimetu kaip elgtis, nes nesinori pasirodyti nemandagiai, tad pamaniau šiuo straipsnių paaiškinsiu kelias priežastis, kodėl nereikėtų prašyti kitų žmonių interpretuoti jūsų kortų.

Tai yra tam tikras būrėjų etiketas ir jo pagrindas yra visai ne prietarai.

Suprantama jog turint dar nedaug patirties ir pasitikėjimo savimi kartais galite jaustis neužtikrinti dėl svarbiu klausimu išdėliotų kortų suteikto atsakymo. Ypač kai esate asmeniškai emociškai labai suinteresuoti atsakymu ir interpretaciją įtakoja turimos baimės ir lūkesčiai. Tačiau prašyti kitą žmogų interpretuoti jūsų išdėstymą yra tas pats, kas prašyti nemokamos konsultacijos ar paslaugos iš bet kokio kito specialisto, pavyzdžiui kirpėjos ar virėjo.

Kai kyla noras pasiklausti kito asmens nuomonės dėl atsakymo greičiausiai

  1. Jums nepatinka atsakymas
  2. Gavote ne tokį rezultatą, kokio tikėjotės
  3. Nepakanka žinių ir pasitikėjimo savimi interpretuoti savo išdėstymą

Kartais atrodo jog tai nieko tokio, juk aš pati išdėliojau kortas, man tereikia labiau patyrusios specialistės įžvalgos, juk tai visai nesunku užmesti akį ir trumpai atsakyti. Tačiau su patirtimi suprasite jog nėra tokio dalyko su Taro kaip „užmesti akį ir trumpai atsakyti“.

Apgalvotas klausimo suformulavimas, geras išdėstymo pasirinkimas, būsena dėliojant kortas lemia labai daug ir gali vesti į labai gilų ir vertingą atsakymą, arba į nesuprantamą ir nenaudingą informaciją. Įsigilinti į kieno nors kito dėliotas kortas yra net sunkiau nei išdėlioti jas pačiai, o savo profesionalumą vertinanti tarologė jokioje situacijoje nenorės duoti paviršutinio ir nevertingo atsakymo, tad įsigilinti ir išnagrinėti išdėstymą reikia laiko ir energijos ir tai yra darbas ir paprastai neprašome nepažįstamų žmonių dirbti neatlygintinai. Juk būtų truputį keista paprašyti masažuotojos jums padaryti pečių juostos masažą, nes jūs taip pat labai domitės masažu – tai atrodys nepagarba kito žmogaus laikui ir energijai.

Dar viena svarbi priežastis kodėl neverta prašyti kito asmens interpretuoti jūsų išdėliotas kortas ar imtis interpretuoti kieno nors kito išdėstymo yra ta, kad kiekviena būrėja ar Tarologė turi savo ryšį su kortų simboliais ir tai tarsi tos pačios kalbos skirtingi dialektai. Man kortos tą patį gali parodyti vienokiomis kortomis ir simboliais, o kolegei kitomis kortomis ir simboliais pagal tai, kaip mes įpratusios jas interpretuoti. Geriausiai suprasti kortų atsakymą gali tas žmogus, kuris jas išdėliojo jei buvo užduotas apgalvotas, efektyvus klausimas bei gerai pasirinktas išdėstymas. Ir klausti kito nuomonės reiškia sakyti sau jog „aš nepasitikiu savo nuojauta, tegu kiti pasako man ką reiškia tai, ką aš matau“. Nuo to intuicija ne stiprės, o silpnės. Dėl šios priežasties net nerekomenduoju išsidėliojus kortas atsiversti knygų ir jose ieškoti „teisingos kortų reikšmės“, nes atsakymas turi gimti iš jūsų, o ne kieno nors kito.

Aišku tai nėra griežta taisyklė, kad niekada negalima padėti viena kitai interpretuoti išdėliotų kortų ir gali būti įvairių situacijų, kuriose tai visiškai normalu ir naudinga. Draugės kolegės gali nepiktnaudžiaujant viena kitos laiku kartais pasitarti jei tai abipusis sutarimas. Tai gali būti gera praktika tarp studenčių, kurios kartu mokosi ir tobulėja. Mano studentės kursų metų mūsų suplanuotiems praktikos susitikimams pasiruošia savo atliktų išdėstymų aptarimui kuomet aš išklausau jų interpretacijas, atkreipiu dėmesį į silpnas vietas, pasidalinu kaip aš interpretuočiau šias kortas. Tai studijų praktikos dalis, kurios metu pabrėžiu jog nepaisant mano patirties vis tik jos pačios interpretacija gali būti teisingesnė vien dėl to, kad kortos kalba su ja jos kalba ir atsakymą pateikė taip, kad ji galėtų jį suprasti.

Jei kada nors išsidėliojote kortas ir jūsų intuicija kužda vieną atsakymą, bet suabejojote savimi ir paklausėte bei gavote kažkieno kito nuomonę, o ji skiriasi nuo jūsų – mano patarimas yra klausyti savo intuicijos, nes tik taip ją lavinsite ir tobulėsite. O jei turite gausybę klausimų „ar aš tai darau teisingai?“, „ar dėlioti reikia taip ar šitaip?“, „ar nieko blogo jeigu…?“, „o ką reiškia jei…? ir norėtumėte išsklaidyti visas baimes, prietarus, užmegzti gilų asmeninį ryšį su Taro kortomis bei rasti savo stilių kviečiu į internetu vedamus Taro kursus.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.