Video paskaita – Kaip išmokti Taro kortų reikšmes

Paskaitos konspektas tiems, kam labiau patinka skaityti

Paskaitos temos:

 1. Kaip išmokti visų 78 kortų reikšmes
 2. Kaip interpretuoti kortą
 3. Palaikančios ir priešingos kortos

Kiek yra kortų reikšmių

 • Taro kaladėje yra 78 kortos
 • Be to, galima naudoti atskiras teisingos ir apvarstos padėties reikšmės
 • Kiekvienai gyvenimo sferai korta gali turėti skirtingas reikšmes
 • Kiekvienoje išdėstymo pozicioje korta interpretuojama skirtingai

Tarkime aš esu pradedančioji ir toli eiti planuojanti Tarologė. Planuoju naudoti teisingas ir apverstas kortas, dažniausiai klausimai užduodami meilės, darbo ir sveikatos temomis ir planuoju pagrinde naudoti Keltų Kryžiaus išdėstymą, turintį 10 pozicijų. Ne visoms pozicijoms reikės skirtingų interpretacijų, bet mano manymu ryškiau besiskiriančios yra 5 pozicijos, jose kortos reikšmė reikalauja specifinio interpretavimo, ne vien pakeisti būtąjį laiką į esamąjį ar būsimąjį.

Taigi man reikėtų išmokti:

78x2x3x5=2340 reikšmes. O jūs manėte, kad 78 tai daug 🙂

O jei dar atsižvelgtume į kortų kombinacijas?……

Paprastumo dėlei jei laikysime jog viena korta lygi vienai reikšmei, kortų kaladėje yra 78 ir mums svarbi jų išsidėstymo tvarka, vien trijų kortų išdėstymo variantų būtų:

78 x 77 x 76 = 456,456

O dabar paskaičiuokime kiek gali būti Keltų Kryžiaus, kurį sudaro 10 kortų skirtingų variantų:

78 x 77 x 76 x 75 x 74 x 73 x 72 x 71 x 70 x 69 = 4.56 x 10 ^ 18

Tai yra keturi su puse padauginta iš dešimties pakelto 18 laipsniu. Atsakymas yra su devyniolika nulių ir net nesu įsitikinusi kaip vadinasi toks skaičius, įtariu jog tai keturi su puse kvintilijono kombinacijų.

Beviltiško bandymo tęsinys

Manau jūs jau supratote jog šiuo keliu eiti bevilttiška, tačiau įsivaizduokime, jog turiu genialią atmintį (ir beprotybės geną) ir manęs neišgąsdino šie skaičiai.

Jei įsigyčiau visą šusnį sąsiuvinių ir norėčiau aprašyti šitokį kiekį reikšmių, imčiau vartyti knygeles apie Taro, skaityti informaciją interneto puslapiuose, įsitraukčiau į diskusijas forumuose greitai susidurčiau su sekančia problema:

SKIRTINGUOSE ŠALTINIUOSE INTERPRETACIJOS SKIRIASI!!!

Kurios reikšmės yra teisingos?

Reikšmė ir Interpretacija

Į pagalbą atskuba sveikas protas ir priminimas jog žmogaus protas pasižymi ne tik puikia atmintimi, bet ir analitiniu, o taip pat kūrybiniu mąstymu, gebėjimu sieti atskirus faktus jungti informacija ir daryti kokybiškai naujas išvadas.

Jei įsiskaitysite į geresnės knygos apie Taro kortas pateiktą kurios nors kortos reikšmę pastebėsite štai ką – pradžioje dažniausiai nurodoma keletas raktinių žodžių susumuojančių kortos reikšmę. O toliau eina keli puslapiai autoriaus interpretacijų.

Autorius tiesiog ima tuos kelis raktinius žodžius, pagrindines kortos reikmes ir pritaiko jas skirtingoms situacijoms. Yra knygų pateikiančių kortos interpretaciją skirtingose pozicijose ar kombinacijose su kitomis kortomis.

Manote jog knygos autorius išmoko iš kažkokio slapto šaltinio tikrąsias išsamias kortos reikšmes? Ne, jis jas sukūrė, tai jo asmeninė interpretacija.

Ką iš tiesų reikia išmokti?

Mokykitės tik reikšmes, o interpretacijas skaitykite kaip grožinę literatūrą – nesistengdami įsiminti, bet pasisemdami įdomių idėjų.

Reikšmės reiškia po kelis raktinius žodžius kiekvienai kortai.

Paimkite knygą ar kursų metu gautą medžiagą, žvilgčiodamos į kortos paveikslėlį perskaitykite kortos aprašymą ir eikite atsigerti arbatos ar kavos. Po to grįžkite prie kortos (knygos nebelieskite) ir įsižiūrėkite į kortos paveikslėlį.

Ką joje matote, kokias reikšmes iš perskaitytų lengvai prisimenate? Kokios asociacijos kyla patiems?

Sutraukite visą tai į kelis raktinius žodžius, kurie pažvelgus į kortą atrodo tokie akivaizdūs, kad jų nereikia mokytis, juos ir taip prisiminsite. Pakaks 1-5 raktinių žodžių.

Iš ko mokytis? Kuri knyga, kursai ar kitas informacijos šaltinis geriausias?

Kortos gimė 15 amžiaus Italijoje, renesanso periodu. Laikais, kai didžioji populiacijos dalis buvo beraštė, todėl menininkai gerai apgalvojo paveikslėlius ir sudėjo į juos visą reikalingą informaciją, kad žmonės ją atpažintų remdamiesi kultūriniu kontekstu – visiems žinomais simboliais, pasakomis, mitais, patarlėmis, posakiais, netgi juokeliais ar to laikmečio svarbesniais visuomeniniais įvykiais.

Aš nesiūlau imtis istorijos studijų ir išsiaiškinti ką tuo metu žinojo eilinis Italijos gyventojas, nors tai būtų puiki gilių studijų kryptis. Mes galime remtis šiuolaikiniais simboliais, jums žinomomis pasakėčiomis, patarlėmis, posakiais, vaizdingais išsireiškimais. Galite juos pritaikyti senoviško „dizaino“ kortoms, ar rinktis moderniau iliustruotą kaladę.

Svarbiausia – žiūrėkite į pačią korta, jos paveikslėlį, o ne knygą.

Aukštasis pilotažas

 1. Svarbiausia ne kiekybė, o kokybė

Tegu tie keli jūsų raktiniai žodžiai būna ne kelios to paties variacijos, o kuo skirtingesnės reikšmės, kad iš kiekvienos galima būtų išvystyti skirtingą interpretaciją

Pavyzdžiui Mylimųjų kortai aš rinkčiausi tokias 3 reikšmes:

Santykiai, Pasirinkimas ir Savo širdies klausymas

 1. Kalbėkite savu balsu

Tegu jūsų reikšmės atspindi jūsų bendravimo stilių, taip bus lengviau nuo jų pradėti interpretacijos pasakojimą. Jei jūs esate logiškas ir tikslus žmogus, tegu tai bus glausti ir konkretūs apibrėžimai. Jei jūs kūrybiška asmenybė, gal bus lengviau įsidėmėti po vaizdingą posakį ar patarlę kiekvienai kortai.

Kažkas Kvailio kortai pasirinks rizikos reikšmę, o kažkas „šuolį nuo bedugnės krašto“

Grįžtant prie „teisingų reikšmių”

Rinkdamiesi pagrindines reikšmes, savo raktinius žodžius, stenkitės laikytis bendrų standartų, dažniausiai besikartojančių ir akivaizdžiausių reikšmių.

O jau interpretuojant kortą, jei matysite jog situacija reikalauja netradicinio požiūrio į kortą, galite leisti sau mąstyti kūrybiškai.

Nėra tokio dalyko kaip teisinga ar neteisinga vieno ar kito autoriaus interpretacija, nes interpretacija yra asmeninis dalykas, ji ir neturi būti fiksuota kaip reikšmė.

Interpretacija turi kaskart gimti naujai, susiliejus Tarologo ir Klausiančiojo energetikai, į vieną sutraukus klausimą, išdėstymo poziciją ir iškritusią kortą bei atsižvelgus į supančių kortų įtaką.

Plečiame savo žodyną

Pažaiskime asociacijų traukinuką. Viskas prasideda nuo vieno žodžio, vienos reikšmės, o jūs tęsiate sekančiu, kuris jums atrodo susijęs. Traukinuko NESIMOKOME, tai tik interpretavimo įgūdžių lavinimo užduotis.

Pasirinkimas >> Alternatyvos >> Dvejonės >> Atsisakymas >> Sutikimas >> Įsipareigojimai >> Sužadėtuvės >> Sutartis >> Advokatas >> Kostiumas >> Oficialu >> Pokylis >> Bendravimas >> Santykiai >> Meilė >> Neapykanta

Svarbiausia savęs nekontroliuoti ir necenzūruoti, išmesti neaktualias idėjas galima bus vėliau, dabar mąstome kūrybiškai.

Kažkas iš šio traukinuko gali tapti vieną iš dažnai naudojamų kortos reikšmių, bet neverta prisirišti ir be galo ilginti pagrindinio reikšmių sąrašo. Geriau kai prireiks tiesiog vietoje „pasigaminti“ naujų reikšmių.

 

Comments

 1. 3 jų kortų būrime iškrito šios:
  1. VII Ozirio kovos vežimas
  2. Apversta XV. Velnias.
  3. VI Mylimieji.

  Ar galite pakomentuoti šių kortų tarpusavio reikšmę? Klausimas apie naujus jausmus. Ar žmogus, apie kurį galvoju yra man tinkamas? Labai ačiū.

 2. Dana

  Labas vakaras, labai noreciau,kad man paziuretumet ka rodo kortos…esu gyvenimo kryzkeleje ir nezinau kaip pasielgti…klausiu sirdies…bijau suklysti.Aciu

 3. Lina

  Labas, Linute,

  Esu kreipusis pas Jus keleta kartu su savi problemelemis, Jusu burimas buvo labai tikslus. Siuo metu pati mokaus Taro kortu burimo meno ir tai man labai prie sirdies.
  Kadangi neturiu su kuo pasitarti, butu idomu isgirsti Jusu nuomone apie korta Mylimieji. Turiu Skarman – Caselli Taro kortu kalade. Kortoje Mylimieji parodytos dvi moterys, viena jaunesne, o kita vyresne. Kaip teisingai interpretuoti sia korta? Juk reiksme gali buti ne tik teigiama del meiles, bet ir trikampis… kaip ir neistikimybe, zaidimas su dviem zmonem? Kada suprasti, kad si korta teigiama, juk gali nuosaliau stoveti ir mama, ar drauge.. Kada si korta reiskia trikampi meileje?

  Uzsisakiau ir tradicine Riderio Waito Taro kalade, ten piesinukas truputi kitoks, kaip ir trecio asmens nera, tik is virsaus kaip angelo palaima. Taip iseina, kad toje kortoje trikampio kaip ir nera, tyra meile..

  Kaip interpretuoti ta pacia korta burime, jei Mylimuju dvi skirtingos autoriu kortos man sukelia dvi skirtingas emocijas?

 4. Ramute

  Labas vakaras Lina,
  Klausiausi vakar jūsų paskaitos apie aromaterapiją, labai patiko, ačiū! Esu turbūt savotiškoje bėdoje, nes nei normalaus darbo čia, Lietuvoje, nerandu, nei galiu save realizuoti kaip asmenybę. Gal galit patarti? Ar aš ko nebesuprantu, ar manęs jau niekas nebesupranta? Vis atsimušu į sieną, kodėl?
  Ačiū! Ramutė

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.