Būrimas – Ar Rusija apsiribos Ukraina ar Lietuvai reikėtų bijoti?

“Šie metai greičiausiai bus paskutiniai, kuriuos praleisime atsiskaitinėdami litais ir mokėdami bankams už jų keitimą į eurus. Jei pasaulis neapvirs aukštyn kojom, jau po metų Lietuva taps euro zonos nare.” Spaudoje nuskambėjusi frazė man neduoda ramybės-”jei pasaulis neapvirs aukštyn kojom”. Pastarieji įvykiai Ukrainoje jaudina ne vieną pasaulio šalį. Visa spauda,visa radijas ir televizija kalba tik apie tai,mano 7 metų anūkas grįžęs iš mokyklos -sako :jeigu kils karas Lietuvą apgins NATO. Nors keliais bendrais sakiniais,pažiūrėjus į taro kortas ,pasakykite ar reikia baimintis Lietuvai, pasauliui…

Sveika, Daiva,

Jūsų klausimas  tikrai labai aktualus daugeliui šiuo metu, tame tarpe ir man. Neslėpsiu, kad jau klausiau kortų, kuo baigsis invazija į Ukrainą, ar bus karas? Iškritusios kortos rodė, kad Rusija pasieks savo, ką jau matome šiomis dienomis, visi kalba, kad referendumo rezultatai jau nuspręsti. Rusija prisijungs Krymą ir ten gyvenantiems teks su tuo susitaikyti. Karo manau pavyks išvengti.

Jūsų klausimas kiek kitoks nei mano, ar mums reikia bijoti Rusijos, ar Lietuva saugi po NATO sparneliu, ar galime pasitikėti savo sąjungininkais?

Taro korta - BokštasTaro Korta - Skeptrų KaralienėTaro korta - Pasaulis

Kaip įprasta penkiadieniam būrimui traukiau tris kortas. Pirmoji korta Bokštas atstovauja Rusiją. Bokštas yra agresoriaus korta, astrologiškai šią kortą atstovauja Marsas. Marso planeta pavadinta graikų karo Dievo vardu. Tad ši korta tik patvirtina, kad Rusija buvo yra ir bus ta valstybė, kurios Lietuva, o ir visas pasaulis turėtų prisibijoti.

Nato paramą vaizduojanti Skeptrų Karalienė atrodo draugiškai ir geranoriškai nusiteikusi. Tačiau kariai ir gynėjai yra Karaliai, o Karalienės globoja, puoselėja, vysto. Tad santykiai su vakarų šalimis gali reikšti politinę ir ekonominę paramą, bet ne karinę, jei iki to prieitų.

Be to, neraminantis ženklas yra tai, jog Karalienė žvelgia į Lietuvos kortos pusę ir yra nusigręžusi nuo Rusijos kortos. NATO šalys nenori matyti Rusijos keliamo pavojaus, jos agresyvių ketinimų, todėl per ilgai tikėdamiesi rasti draugišką diplomatinį sprendimą gali būti užklupti netikėtai juos užgriuvusios tiesioginės jėgos.

Lietuvos saugumą simbolizuoja Pasaulio korta. Į šią kortą nukreiptas Skeptrų Karalienės žvilgsnis. Tad vakarų šalys, NATO orientuojasi į viso pasaulio tvarką ir globalesnius interesus nei mūsų mažoji tėvynė. Ar mes saugūs? Kol kas – galbūt, bet manau jog Rusijos tikslai didesni nei vien Krymas. Trijų metų bėgyje jie ims dairytis ir į mūsų pusę. Ilgesnį laiką apsaugoti galėtų mūsų pačių ekonominis bendradarbiavimas su Rusija, geri diplomatiniai santykiai, išsišokimų prieš Rusiją vengimas. Vargu ar būdami tokie maži galime tikėtis būti laikomi lygiaverčiais partneriais, bet Pasaulio korta leidžia manyti jog esame pakankamai reikšmingi. Partnerio vaidmuo yra geriau nei grobio.

Nemanau jog situaciją Ukrainoje galima vadinti karu. Nykštukai su milžinais nekariauja, juos tiesiog peržengia arba pamina… Mums taip pat negresia karas, mes taip pat nykštukai. Be to, sprendžiant iš Taro kortų, sąjunga su Rusija Lietuvai duotų kur kas daugiau nei sąjunga su vakarais. O apskritai, mums reikia mažiau pirštis vieniems kaimynams ir provokuoti kitus ir geriau tvarkytis pas save, nukreipti žvilgsnį į vidaus problemas, ugdyti tiek piliečių, tiek ir valdžios atsakomybę, kurti Lietuvos kaip stiprios ir kažkuo unikalios šalies viziją bei pasitelkiant strateginį mąstymą ją įgyvendinti.

Saulius ir Lina

Comments

  1. Tarologė Lina

    Silva, atsakoma tik į vieną klausimą per savaitę atrinkus atsitiktinai iš tą savaitę atsiųstų laiškų, kurie tiksliai atitinka visas šios akcijos sąlygas. Taigi jei jūsų klausimas nebuvo atrinktas, jo jau nebėra, kitą savaitę laimingas klausimas atrenkamas iš naujų per savaitę atėjusių laiškų.

  2. Milda

    Jūsų išmestos kortos pasake žodis i žodį ką as pati galvoju apie šia situaciją:))

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.