Būrimas – Linos draugystė be įsipareigojimų

laba diena dar kartą. bandau sugalvoti, kaip glaustai išdėstyti situaciją, bet minčių tiek daug… atsiprašau, jei išsiplėsiu. taigi, jau rašiau, mano klausimas susijęs su meile. turiu draugą (na bent jau aš jį laikau savo draugu), susipažinom prieš dvejus su puse metų. po poros mėnesių nuo pažinties supratau, kad jis yra būtent tas (ar bent jau toks) žmogus, kurio ieškojau – jis, savo ruožtu, visą laiką stengėsi parodyti, kad yra kitoks nei kiti. nors bendravom tik kaip draugai, netikėtai atveždavo mėgiamiausių saldainių ar rožę vidury nakties. labai ilgai nedrįsau pasakyti, ką jam jaučiu, nes tai visą gyvenimą buvo mano bėda – baimė viską sugadinti, prarasti bent jau tą draugą kurį turiu. palaipsniui vis drąsiau ėmiau sakyti, koks jis man svarbus – ir kaip draugas, ir ne tik. praeitą rudenį porą kartų mylėjomės. man atrodė, kad tai jau posūkis teigiama linkme, tačiau nuo žiemos jis kažkaip atitolo – vis neturėjo laiko per darbus (rugsėjo gale ginsis disertaciją), sirgo ir taip toliau. laukiau, kad gal atėjus pavasariui viskas grįš į vėžes. tačiau taip ir likau nežinioj. kai sakaiu jog myliu – nieko neatsakė. kad nenori bendrauti taip pat nesako – paprašiau pagloboti mano gyvūnėlį, kai važiavau atostogų, tai ne tik užeidavo pamaitinti (gyvena ne šalia), bet ir sutaisė kompiuterį, dar kažką smulkaus namie. jei pasiskolina mašiną – visada grąžina su daugiau kuro nei buvo. t.y. rūpinasi, reiškia bendravimo nutraukti nenori. dabar laukiu, kad apsigynęs disertaciją galbūt atsilaisvins nuo visų darbų ir rūpesčių ir tada viską išsiaiškinsim, tačiau tai jau ne pirmas terminas, kurį sau nusistatau (nes vis sakau, kad jis tikrai vertas to laukimo)… todėl ir noriu paklausti, ką tuo klausimu mano kortos – ar dar verta laukti? ar viskas jau pasisuko netinkama linkme kažkuriuo metu ir nebepasikeis?

Sveika Lina, kaip suprantu jūs pradėjote nuo draugystės, kurį buvo išties puiki, o tuomet nusprendėte, kad norite iš jo daugiau nei draugystės ir tikitės, kad jis panorės to paties. Jūsų laiškas man labai primena neseniai matytą smagų romantinį filmą su dainininku ir aktoriumi Justin Timberlake – „Draugiškas seksas” (Friends with benefits). Pradžia atrodo panaši, pabaiga kaip tik tokia, kokios tikitės. Tačiau labai norėtųsi atlikti vaikinų ir vyrų apklausą ir paklausti ar tik šio filmo pabaiga nesukurta specialiai moterims. Aš čia matau du klausimus: 1. Ar vyras ir moteris tikrai gali būti draugais? 2. Ar sukūrus sėkmingus ir gražius draugiškus (ir gal intymius) santykius su moterimi vyrai linkę užsinorėti kažko daugiau? Tikiuosi čia besilankanti vyriškoji pusė sutiks pasisakyti komentaruose.

Jūs ne pirma man rašote su panašia situacija, kuomet iš draugystės be įsipareigojimų bet su daugiau ar mažiau sekso, moteris užsimano meilės ir įsipareigojimų. Kaip jūs pati parašėte – bendravote kaip draugai, jums prisipažinus apie savo pasikeitusius jausmus jis tuo pačiu neatsakė, bet draugystės nenutraukė. Jums tai atrodo keista, bet kodėl? Man atrodo vyrams tokia draugystė yra labai patraukli. Jis taip pat nenori jūsų prarasti kaip draugės, bet negali pasiūlyti nieko daugiau. Jums iškritusios kortos Monetų 8, Imperatorius ir Skeptrų Karalienė tą patvirtina – meilės kortų čia neiškrito.

Taro korta - Monetų 8Taro korta - ImperatoriusTaro korta - Kardų Karalienė

Kortos jūsų santykius apibūdina kaip dalykiškus, jau susigulėjusius, patogius ir abiem svarbius, bet nelabai aistringus. Jie spėjo atvėsti net „neįkaitę”, net jei esate puiki pora daugeliu aspektų, tačiau kažko svarbaus reikalingo meilei trūksta. Bent jau iš jo pusės. Jums darant spaudimą, jis gali dar labiau trauktis. Santykių krypties korta Imperatorius rodo, jog jis išties gan užimtas, tačiau kaip vyras patikimas ir atsakingas. Nieko keisto, kad net būdamas tik draugas elgiasi labai vyriškai ir gražiai su mergina. Gal jūsų draugystė jam kai tik leidžia išreikšti savo tokią asmenybės pusę – būti patikimu vyru, draugu, pasirūpinti kažkuo. Manau jis norėtų likti jūsų gyvenime jei nesistengtumėte pakeisti jūsų santykių pobūdžio. Tačiau dabartinė situacija kaip tik skatina jį traukti tikintis, kad taip padidins tarp jūsų atstumą ir išlaikys santykius tokioje pačioje padėtyje kaip jie buvo.

Patarimo korta Kardų Karalienė tradiciškai yra vieniša moteris, tad jos patarimas yra nelaukti, nebūti meile apsirgusiu ir gailiomis akimis į jį žvelgiančiu šunyčiu. Būkite savarankiška ir nepriklausoma moteris, įdomi draugė. Jei jums per sunku atskirti intymius santykius nuo meilės ir likti tik drauge nebeleiskite sau peržengti šios ribos su žmogumi, kuris nori būti tik draugu. O jei jau per vėlu ir nebegalite grįžti prie draugystės ir paleisti bet kokius kitus lūkesčius teks apskritai nutraukti su juo santykius.

Čia jau tik mano nuomonė, bet įtariu, kad visas tas santykių modelis draugystė+seksas-įsipareigojimai, kurį taip mėgsta vyriškiai visiškai nepriimtinas moterų psichologijai. Sutikdamos su juo moterys iš pradžių meluojame sau, kad joms viskas tinka, kad yra labai šiuolaikiškos. Vėliau jau meluoja tik vyrui-draugui, slapta laukdamos meilės prisipažinimo, ištikimybės, įsipareigojimų ir sužadėtuvių žiedo. Vyrai tą pajutę ima trauktis, o atvirai viską išsakius jau piktintis ir bėgti. Ir manau labai nesąžininga būtent iš moterų pusės sutikti su tuo, kas iš tiesų nepriimtina, o viduryje žaidimo pakeisti jo taisykles. Būkime nuo pat pradžių sąžiningos su savimi ir vyrais ir išvengsime daug problemų ateityje. Labai lauksiu vyrų ir moterų pasisakymų apie Linos situacijos iškeltą klausimą apie vyrų ir moterų draugystę.

Comments

 1. Renata

  Pritariu Domilei,kad su draugais reikia kultivuoti draugystę,o ne intymius santykius 😉 . Pirmiausiai susidėkime pačios taškus ant i :),o jei jau tokios drąsios esam ir norim leistis į tą avaniūrą :draugas + seksas, tuomet būkim sąžiningos pačios sau ir labai stiprios ,kad nenuslystume į tą „romantišką” pelkę iš kurios sunku išsikapsyti….. Aš pati turiu tokios patirties ir kadangi labai greitai supratau kas per santykių pobūdis- žaidžiau pagal taisykles. Supratusi,kad mes turim tik kažkiek laiko,o ne perspektyvą,labai stengiausi,kad mums būtų smagu ir išties mums buvo gera kartu,o kai pajutau,kad jau nebenoriu būti su juo -lygiai taip pat sąžiningai pasakiau jam,kad geriau išsiskirti ir turėti gražius atsiminimus ir kiek girdėjau,esu minima tik geruoju….Apskritai,manyčiau geriau kurti tikrus santykius ,nei užsiiminėti „laikinais” :D….. Vis tiek nuo to kažkuri viena pusė nukenčia,nesvarbu,tai gali būti ir vaikinas ,ir mergina….Žinoma,kiekvienam savo ir kartais mums reikia pereiti nelabai su sveiku protu sisieinančius išbandymus,bet kiekvienam savo pamokos. Aš tik norėčiau paskatinti visas ir visus pirmiausia būti sąžiningiems patiems sau ir teisingai susivokti esamoje situacijoje….;)

 2. Tarologė Lina

  Kaip manote ar ir jis tą žinojo? Ar tik gyveno ta akimirka, ėmė, kas jam siūloma ir negalvojo apie ateitį? Iš vėlesnio elgesio atrodo aišku, kad jokių rimtesnių santykių ir įsipareigojimų jis nenori, va toks tas jo ir sukirpimas. Veiksmai pasako daugiau nei žodžiai.

 3. Lina

  norėčiau patikslinti situaciją. iš mano pusės tai nebuvo seksas be įsipareigojimų. mes bendravom kaip draugai ir aš tikėjausi, kad jei jau kažkas tokio įvyks – tai bus kažkas rimto. be to, gerokai anksčiau buvome kalbėję tomis temomis ir jis žinojo, kad manęs seksas vien dėl sekso nedomina. o ir jis pats biškį kitokio sukirpimo. todėl visa dilema ir kilo iš to, kad ne ‘pakeičiau taisykles’, o kaip ir natūrali santykių tąsa ėmė ir sustojo nežinios taške. aš neužsimaniau kažko daugiau iš draugystės be įsipareigojimų. dar gerokai prieš tai, kai atsidūriau su juo lovoje aš jau žinojau, kad jis būtent tas, kurio aš ieškojau – kaip ir rašiau klausime.

 4. Jurgita

  Manau, kad visų pirma du žmonės, pradedantys bendrauti, turi būti draugais, tad draugystė ne tik įmanoma, bet ir privaloma, nes aistra greit baigiasi ir jei nėra bendrų interesų, tikslų, dviems žmonėms belieka būti kartu tik dėl bendro turto, vaikų, o jei to nėra, išsiskirti. Draugystė yra meilės pradžia, bet ji ne visada tampa kažkuo daugiau.

 5. Aušra

  Mano supratimu, moteru ir vyru draugyste neimanoma, nes anksciau ar veliau vistiek atsiranda seksualine itampa, nesvarbu ar tie zmones jaucia kokias nors simpatijas vienas kitam ar ne. O jei jau prieinama iki lovos reikalu, cia visos draugystes ir baigiasi 🙂

 6. Simona

  Ouuuuu, is savo draugu patirties zinau, kad tai toli neveda… Sutinku su Linos nuomone, auksiniai zodziai ir butent tai, ka girdejau simtus kartu is vyriskosios auditorijos ‘pirma joms gerai-tinka tinka, man nieko daugiau is taves ir nereikia tik gero sekso. O veliau, ziurek jau vis labiau susitikimus seksui keicia romantiskais, tada persipina su vakarienem, gal po darbo kur nueinam… O ka lieka daryti??? Nesti muila, ka as pakeisiu, kad matau ne ten viskas krypsta! ‘
  Manau, kad seksas be isipareigojimu, tik saltakraujams. Nepazystu nei vienos tokios merginos, kuriai ne kiek nerupetu sirdyje vaikinas, kuriam save atiduoda…

 7. Domile

  Man yra dvi kategorijos: vyrai-draugai, bičiuliai ir pažįstami, tai tie žmonės su kuriais bendraujama, kartais leidžiamas laisvalaikis, galima ir paflirtuoti ir pan., bet santykiai nepersikelia į lovą, nemezgami romanai ar dar velniai žino kas,
  bei kita-tie su kuriais gali/ar jau yra užsimezgę jausmai, trauka, romantiški artimi santykiai ir pan.
  Nesuprantu, kas per santykiavimai su draugais..

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.