Taro kortų kaladė

NEMOKAMI MINI TARO KORTŲ KURSAI

Taro kortos apipintos legendomis ir mitais padeda suprasti praeitį, dabartį ir ateitį jau seniai. Nors gal ne taip seniai, kaip teigia kai kurie mitai, pavyzdžiui, kad Taro kortos kilo iš senovės Egipto, Indijos ar net Atlantidos. Istoriniai faktai atskleidžia, kad Taro kortos atsirado penkioliktame amžiuje Šiaurės Italijoje, Renesanso periodu, kuomet prisikėlė senieji mitai, antikos filosofinės idėjos, menas buvo persmelktas pamokančių alegorijų. Šios kortos sukurtos žaidimui buvo puiki mokomoji priemonė, kad jaunimas net žaisdamas mokytųsi dvasinių, filosofinių ir religinių tiesų, todėl kortos iliustruotos gilią prasmę turinčiais simboliniais paveikslėliais. Su laiku kai Taro kortos paplito po visą Europą iš pamokančio žaidimo jos virto pranašavimo įrankiu, kuris nepraranda populiarumo ir šiais laikais.

Taro kaladę sudaro 78 kortos. 22 kortos vadinamos Didžiaisiais Arkanais, jos turi unikalius pavadinimus ir giliausią prasmę, jos atspindi bendras visai žmonijai idėjas ir patirtis – archetipus. Likusios Mažojo Arkano kortos primena paprastą žaidimo kaladę, kurioje yra keturios rūšys (Skeptrai, Taurės, Kardai ir Monetos). Kiekvienos rūšies eilę sudaro skaičių kortos yra nuo Tūzo iki dešimtakės ir dvaro kortos Pažas, Riteris, Karalienė ir Karalius.

Taro kortos gali būti iliustruotais Mažaisiais Arkanais kaip Rider Waite kaladėje, arba neiliustruotais kaip Marselio kaladėje. Pirmu atveju lengviau įsiminti reikšmę ar net intuityviai ją suprasti iš vaizdingo paveikslėlio. Marselio Taro kaladėje Mažieji Arkanai primena žaidimo kortas, nes juose pavaizduotas kortos skaičių atitinkantis kortos simbolių kiekis, pvz.: septynios monetos. Pradedantiesiems rekomenduojama iliustruota Waite kaladė, pradžiai galite išmėginti tą violetinėje dėžutėje parduodamą prekybos centruose.

Kai jau įsigysite savo Taro kaladę susipažinkite su ja, išmokite atskirti Didžiuosius ir Mažuosius Arkanus, įsiminkite keturias Mažųjų Arkanų rūšis. Ir pirmyn į sekančią pamokėlę apie būrimo ritualą 🙂

Visos šių mini kursų paskaitos:

Taro kortų kaladė – susipažinimas

Būrimo ritualas

Taro kortų ir kristalų partnerystė

Taro kortų reikšmės – Didieji Arkanai I dalis

Taro kortų reikšmės – Didieji Arkanai II dalis

Taro kortų reikšmės – Mažieji Arkanai

Taro kortų išdėstymai

Atsispausdinkite ir nuspalvinkite savo Taro kortų kaladę

Jei prisilietę prie Taro pajutote jog tai jūsų, jei norite mokytis toliau ir giliau maloiai kviečiu į išsamius Taro kursus vykstančius nuotoliniu būdu internetu. Visą informaciją apie juos rasite puslapyje Būrimo Taro kortomis kursai.

Comments

 1. Rašele

  Istraukiau 4 taro kortas ka tai galetu reiksti : fortunos ratas , imperatorius , sventasis tevas , pakaruoklis zemyn galva ?

 2. lina

  stai pagal jus paveiskliukus pasidariau mazuju arkanu kalde susjaicavau juos 58 kaip ir tiksliai sudejote,,,,,bet diziiuju arkanu man truksta berods 7 kortu,,,,,,,per dvi deinas isikarpiau, nuspavinau, aotraukiau lipnia permatoma plevele…..
  buvo saunu padirbeti

 3. lina

  Linute,
  aciu uz si puslapi norejau pasidaryti taro kortas namie, taciau pasidaryti vienodus paveiksliukus per printeri sunkoka..taciau siandien as radau jusu paveiksliukus kuriuos tereikiaatsispausdinti nuspalvinti ir issikarpyti….berodspaveiksliukai tikrai yra visi…..
  dekoju uz si gera kampeli. kuris man siandiem suteike diziaugsmo….

 4. Tarologė Lina

  Apie Lenormand kortas rašau atskiroje erdvėje http://www.lenormand.lt ten rasite ir kortas parsisiuntimui, ir trumpas reikšmes bei įdomios informacijos apie šių kortų ištakas. Toje svetainėje pristatoma Lenormand studijų grupė dar nelabai veikia, kol kas mažokai medžiagos, bet su laiku jos daugės ir tuomet pakviesiu visus studijųoti Lenormand drauge.

 5. ada

  ar galima butu gauti mini kursus lenormand kortom internetu ?:) aciu

 6. Tarologė Lina

  Sveika Indra, jūs savo kaladę naudojate pagal jos tikrąją paskitį ir nors galima būtų pritempti ir naudoti ją kaip tradicinę Taro, kam to reikia? Geriau tegu Ošo jums lieka meditavimui ir esamos situacijos bei savo sielos įžvalgoms, o klasikiniam Taro darbui įsigykite klasikinę Taro kaladę. Pradžiai, jei nesate tikra ar verta išlaidauti galite net šioje svetainėje rasti kortas atsispausdinimui ir pati nuspalvinti besimokydama.

 7. Indra

  Sveiki, Lina,
  nuo seniau turiu Ošo Dzen Taro kortų kaladę, kurią daugiau naudoju meditacijai, o ne ateities būrimams. Kaip suprantu, tam ji ir skirta.
  Esu megėja ir pasibūriu tik sau, kai norisi pažvelgti į esamą situaciją kitu kampu.
  Gal Jūs žinosite ar šią kaladę galima naudoti ir mokantis iš Jūsų pamokėlių bei buriant ateitį?

  Ačiū labai.

 8. Tarologė Lina

  Luna, kažką ne taip supratote, šis straipsnis yra pirmoji mini kursų pamokėlė, apačioje yra nuorodos į visas sekančias pamokėles, jos visos pateiktos kaip tekstas, tai ne „gyvi” kursai 🙂

 9. Luna

  Labas vakaras,Lina. Tikrai norėčiau lankyti šiuos mini kursus. Kortas turiu, turiu kelias knygeles, bet laiko mažokai turiu jomis plačiau domėtis. Kursai būtų stimulas jas studijuoti. Lauksiu nuorodos, kad jie pasidės.:-)

 10. Tarologė Lina

  Sveika Giedre, nelabai įsivaizduoju kodėl Taro ir Reiki galėtų būti nesuderinamos. Gal aš ir nesu sveikatos pavyzdys sėdėdama ratukuose, bet mano problemos įgimtos, o darbas su Taro ir Reiki Mokytojo iniciacija tikrai niekuo nepakenkė, greičiau padėjo. Taigi nei iš savo asmeninės patirties, nei mąstydama logiškai nematau jokio nesuderinamumo.

 11. Giedrė

  Laba diena, Lina,

  Norėjau paklausti tokio dalyko. Visai nesenai sužinojau, kad Tarot kortos energetiškai yra nesuderinamos su Reiki. Žmonėms, turintiems aukštesnius Reiki laipsnius ir buriant Tarot kortomis atsiranda žymių sveikatos sutrikimų. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu. Iš anksto dėkoju. Pagarbiai, Giedrė.

 12. Tarologė Lina

  Sveika Ernesta, man sunku įsivaizduoti jog gali pakakti vienos mažos ir ne pačios geriausios mano nuomone knygelės, kad viskas būtų aišku, kai pati turiu pilą spintą knygų ir toliau jas perku ir mokausi jau 15 metų 🙂 Bet aišku pradėti geriausia nuo pirmosios, o vėliau pagal norą ir poreikį. Taro kortų, geros kokybės, profesionalių tikrai yra ir be knygų, kurios jau idealiai tiksliai supjaustytos ir nereikia patiems išsikirpti. Tik jas parduoda specializuotose parduotuvėse, pas mus tokia yra ezoterikos knygynas AUM. Dar Taro kortų galima rasti rusiškuose knygynuose jei nėra skirtumo jog jos būtų su rusiškais, užrašais. Kitos gali turėti užrašus keliomis užsieno kalbomis. Na o lietuviškai būtų tikriausiai tik išsikirptos iš lietuvių kalba išleistos knygos.

 13. Ernesta

  Sveiki,
  vakar nusipirkau knygele ,,Mažoji enciklopedija” – Taro kortos,ir pradėjau domėtis taro kortomis . Dabar kaip turiu ta knygele supratau kaip reikia burti,bet bėda tame kad aš neturiu taro kortu,o taro kortas dažniausiai su knyga yra pirkti,tai ka patartumet daryt,jei aš knygele turiu ir noriu taro kortu,bet antros knygos jau nebenoriu pirkti nes man viskas toj srityje aišku.?

 14. linute

  Viktorija dave gera ideja,,,,,,tikrai kam metyti pinigus jei galima patiem pasidaryti jei mokame piesti ar galime atsispausdinti paveiksliukus tiesiog is interneto,,as visada taip noredavau taro kortu bet vis gaila pinigu,,,pirmosios mano is zurnaliuko ,,,,,kai pamaciau taip apsidziaugiau,,,,,kazkada labai seniai pati buvau pasidariusi runas,,,,,norejau taro kortas pasidaryti, be maniau kad negalima,,kad kortos turi buti pirktos,,,,
  .sViktorija aciu uz ideja,,,,
  ir Linutei uz saunu puslapi,,,,,taro kortos geras dalykas,,,,,pirma ismokau burti sau, kai nusibodo pradejau kitems,,,,cia tikrai naudingu dalykeliu galima pasiskaityti

 15. linute

  kortu reiskmes galima rasti internete,,,,,tiesiog suvesk dideinji arkanai arba mazieji arkanai ir tikrai,,,, kaip sakoma, kas iesko tas ir randa,,,,yra tiek dejiojimu budu,,,,,as esu radusi ir marijosl. kortu knyga, su paciomis kortomis pavyzdziais,,,,kortu reikmes galima rasti internete,,,,
  dziuosius arkanus kol kas geriausiai radau pasaulis pagal mane,,,,,mano kortos is zrnlaiuko jos tokios mielos noreciau tu vadinamu tikru,,,,,kortu,,,,be prie situ jau pripraatau,
  p.s, kaune galima vis pasizvalgyti ,,Kauno cenriniame” visos sios knygos yra kurias isvardino Linute,,,,varciau,,,,patiko,reiks isigyti del kortu ir deliojimu pavizdziu,,,,
  dar galiu paskyti, kad lietuviu kalba tas vias knygutes galima uzsisakyti internetu, kainos tos pacios kaip knygine, jei nera galimybes, bet mokesi tik uz atsiuntima apie 15 lt…..
  noreciau Linutes pasiklausti, ar gallima brti vien tik didziaisiais arkanais?ir kortos gali buti is zurnalo ir knygos?ar cia nera jokio skirtumo?kiek suprantu kad galima, nes jusu automatiniuose burimuose naudojami tik mazieji arkanai, kiek teko dometis anskciau buvo privaloma naudoti abejas rusis…..

 16. Tarologė Lina

  Sveika Jurga, kaip tik šiuo metu pas mus išleistos gal keturios knygelės apie Taro kortas – mažulyte Taro enciklopedija, didesnė geltona knygelė su pridėtomis kortomis berods taip pat vadinasi Taro enciklopedija, Taro kortų veidrodyje, bei Būriame Raiderio-Waito kortomis. Rinktis yra iš ko, aš rekomenduoju paskutinę iš išvardintų ir jei „užkibsite” ir po knygos norėsis mokytis toliau – kviečiu į internetinius kursus 🙂 Sėkmingų studijų.

 17. jurga

  labas taraloge Lina. turiu klausimuka, nusipirkau Major Arcana taro kortas. kalade sudaro 78 kortos, yra ir knygute su paaiskinimais, taciau beda ta, kad viskas anglu kalba, o mano anglu kalbos zinios yra silpnos. ieskojau internete, taciau tokiu pat pavyzdziu nerandu. tai noriu pasiklausti, gal yra knygu lietuvisku, su paaiskinimais.

 18. Tarologė Lina

  Na, mano vyras kai įsigyja naują telefoną ar kitą technikos žaisliuką taip pat jaučia jam didžiulę trauką, norą laikyti rankose ir žaisti. Nėra čia jokios mistikos, tiesiog susižavėjimas nauju daiktu. O be to čia net ne eilinis daiktas, tai veikla, galimybės, filosofija, yra kuo susižavėti, už ko užsikabinti ir įsijausti 🙂

 19. Ji

  Isigijau ir as taro kortas, nuo senai traukia visi sitie dalykai, bet ar normalu, kad joms tarsi jauciu kazkokai nepaaiskinama trauka, taip ir noris jas rankose turet, aiskintis ir deliot,ieskot atsakymu i rupimus klausimus.Dabar jas kuo toliau paslepiau, nes zinau kad negalima klausinet tu paciu dalyku daznai.Kas tai per trauka?

 20. Tarologė Lina

  Be abejo vartykit, žiūrinėkit, darykit viską, kam trauks širdis, laikykit jų dežutėje ar kitokiam maišiuke/dėžutėje, svarbiau už viską yra kaip jums atrodo tinkamiausia.

 21. kristele

  sveiki, siandien nusipirkau Taro kalade Universal Tarot.kol kas i kursus negaliu uzsirasyt, bet sakykit ar galiu siaip jas vartyt, ziurinet, ar reikia dar kazkaip ikraut jas ar dar ka nors daryt?ir kaip bei kur geriausia yra laikyt kalade?is anksto dekoju uz atsakyma. Kristina

 22. Agne

  Laba diena, noreciau pradeti burti taro kortomis, taciau truksta lesu, bet pati mokausi piesimo ir tiesiog norejau paklausti jeigu visos kortu kalades iliustracijas piesciau pati, Viktorija kaip supratau nori dekoruoti nugarele, o as pacias kortas… Zinoma, as manau, kad manieji paveiksleliai butu kitokie nei tradiciniai, bet prasme ta pati… galbut taip tapciau labiau artima kortoms, o gal jos kaip tik taptu niekavertemis?

 23. Būrėja Lina

  Žinoma galite, pati sukūrusi kaladę turėsite kažką labai sau artimo ir efektyvaus. Jei ryšitės imtis šio projekto labai norėčiau pamatyti jūsų sukurtų paveikslėlių. Parašykite man į emailą kai turėsite ką parodyti 🙂

 24. Viktorija

  Norėčiau Jūsų pasiteiraut, ar Taro kortos turės savo pranašavimo galias, jei jų kaladę pasigaminsiu pati? Nuo vaikystės mėgstu pati piešti ir gaminti kortas, tai šiuo atveju sumaniau, kad galiu paveikslėlius atsispausdinti, o kortų nugarėles dekoruoti pati…

 25. qqskaa

  Jau susipazinau ir kazkiek pradedu atrasti kiekvienos kortos reiksmes,kai kuri kortu simbolika jau aiskiai zinau ka konkreciai man reiskia,tad,pamokeles butu visai i nauda 😉

 26. ragana Uga

  taip labai smagu bus pakartoti,mokslus,nes kiekvienas mokytojas moko savitai:)

 27. Laima

  Labas vakaras,tikrai reikia pamokeliu,man pradejo patikti Taro kortos.Aciu

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.