Taro kortų reikšmės – Didieji Arkanai. 2 dalis

NEMOKAMI MINI TARO KORTŲ KURSAI

Tikiuosi sėkmingai įsiminėte ankstesnėje pamokėlėje pateiktas Didžiųjų Arkanų reikšmes nuo Kvailio iki Fortūnos Rato ir galime tęsti toliau. Primenu kaip mokomės kiekvieną kortą: Išsitraukite iš kaladės Didžiųjų Arkanų kortas ir perskaitę kiekvienos kortos reikšmę įdėmiai ją apžiūrėkite, atraskite joje simbolius, spalvas ir nuotaiką, kurie atspindėtų duotąją reikšmę. Skirkite kiekvienai kortai bent kelias minutes. Neskubėkite ir gerai įsidėmėkite ir pačią kortą ir jos reikšmę, prisiminkite keletą situacijų, įvykių ar vidinės savijautos atvejų iš savo asmeninės patirties ar skaitytų knygų, matytų filmų.

XI Teisingumas

Atsakomybė, objektyvumas ir gebėjimas įvertinti abi situacijos puses, visus už ir prieš. Teisiniai ir finansiniai reikalai, dokumentų tvarkymas, teisingas ir dažniausiai palankus nuosprendis. Svarbių sprendimų, turėsiančių lemiamą įtaką priėmimas.

XII Pakabintasis

Sąstingis, ribojančios aplinkybės ir laukimas. Kartais mūsų rankos tiesiog surištos ir turime išlaukti kol kas nors priims sprendimą, kažkas pasikeis ar ateis tinkamesnis laikas judėti pirmyn. Tai taip pat pasiaukojimo korta – kartais savanoriškos aukos, kartais „atpirkimo ožio”.

XIII Mirtis

Pabaiga, neatšaukiami ir esminiai pokyčiai, transformacija. Kas vikšrui mirtis, tas drugeliui yra gimimas, kažkas pasenusio ir atlikusio savo paskirtį išeina ir atlaisvina vietą naujam. Vieno gyvenimo etapo, situacijos ar santykių pabaiga ir kartu galimybė bei švari tuščia erdvė kažko naujo pradžiai.

XIV Nuosaikumas

Auksinis viduriukas, harmoningas skirtingų ar netgi priešingų dalykų derinimas, integracija. Saikas, taupumas ir ekonomiškumas, efektyviai išnaudojamas laikas ir resursai. Taip pat korta simbolizuoja naujienas ir svarbią žinią.

XV Velnias

Priklausomybės ir neigimas, pasidavimas žmogiškoms silpnybėms kaip geismui, godumui, valdžios troškimui, baimei ar šių silpnybių išnaudojimas kituose. Priklausomybė ir vergystė dėl žalingų įpročių ar didelių skolų, ilgalaikiai didelius apribojimus uždedantys įsipareigojimai.

XVI Bokštas

Nemalonūs netikėtumai, nelaimingi atsitikimai, šokiruojančios naujienos, iliuzijų žlugimas, statuso praradimas. Galimi technikos gedimai, gaisras, kritimai, darbo praradimas, persikraustymas ar net keletas panašių įvykių vienu metu. Tai apsivalymo korta sugriaunantį sienas, kuriomis atsitveriame nuo tiesos ir savo tikrosios prigimties bei poreikių.

XVII Žvaigždė

Viltis, įkvėpimas ir apsivalymas. Ašaros užgydančios emocines žaizdas, sveikatos pagerėjimas, geresnio rytojaus pažadas. Asmeninė charizma, žavesys, talentas, gebėjimas paveikti aplinkinius. Internetas ir kitos šiuolaikinės technologijos, informacija, idėjos, mokslo ir medicinos stebuklai.

XVIII Mėnulis

Blankioje Mėnulio šviesoje negalime aiškiai matyti, lengva apsigauti ir pamatyti tai, ko iš tiesų nėra ar nepastebėti to, kas prieš akis. Tai iliuzijų, apgaulės, nesusipratimų, nerimo ir emocinės sumaišties korta. Tai nakties meto, sapnų korta, jie gali daug atskleisti apie vidines baimes ir troškimus. Taip pat tai pasąmonės, vaizduotės, įkvėpimo simbolis palankus užsiimantiems kūryba ar menine veikla.

XIX Saulė

Ryški saulės šviesa leidžia viską aiškiai matyt, todėl tai aiškumo, atvirumo ir patikimumo ženklas. Saulės šviesa skatina viską augti, žydėti ir vesti vaisius, klestėti. Materialinė gerovė, sėkmė ir pripažinimas už nuopelnus ir talentą, dėmesys. Harmoninga partnerystė, tvirta draugystė ar laiminga santuoka, šeimos šventės, gimtadieniai, metinės.

XX Nuosprendis

Augimas ir branda leidžianti pereiti į sekantį vystymosi etapą. Naujas požiūris, suvokimas, informacija, tiesa, kuri išlaisvina. Aplinkinių įvertinimas, kaip kad egzaminas, ar savo sąžinės perkratymas peržvelgiant nueitą kelią. Galimybė atleisti ir susitaikyti, gauti dar vieną šansą.

XXI Pasaulis

Užbaigimai, atlygis ir šventė. Svarbaus etapo, darbo, ar proceso užbaigimas ir nuopelnų pripažinimas. Šventės pažyminčios vieno etapo užbaigimą ir kito pradžią kaip kad diplomo įteikimas, jubiliejai, santuoka, įkurtuvės. Kelionės į užsienį ar tarptautiniai ryšiai ir reikalai.

Štai ir išmokote Didžiųjų Arkanų kortų reikšmes. Nuo šiol galite pradėti traukti po vieną kortą užduodami paprastus klausimus, didesnių išdėstymų išmoksite sekančiose pamokėlėse. Dirbant su Taro kortomis galima naudoti tik Didžiuosius Arkanus, kurie nusako svarbiausias gyvenimo patirtis, vaidmenis ir pamokas, arba visą kaladę, kurioje Mažieji Arkanai suteikia kontekstą ir atskleidžia kaip Didžiųjų Arkanų energija pasireiškia kasdieniame gyvenime. Ar aktualu, tikslinga į šį pradedančiųjų kursą įtraukti ir Mažųjų Arkanų kortų reikšmes? Lauksiu jūsų pageidavimų ir nuomonių.

Visos šių mini kursų paskaitos:

Taro kortų kaladė – susipažinimas

Būrimo ritualas

Taro kortų ir kristalų partnerystė

Taro kortų reikšmės – Didieji Arkanai I dalis

Taro kortų reikšmės – Didieji Arkanai II dalis

Taro kortų reikšmės – Mažieji Arkanai

Taro kortų išdėstymai

Atsispausdinkite ir nuspalvinkite savo Taro kortų kaladę

Aš savo darbe naudoju visą kaladę (ir net ne vieną), o taip pat apverstas kortas, kurios įgyja papildomų reikšmių. Bet tai jau būtų per plati tema pradedantiesiems. Norintys su Taro kortomis dirbti rimtai ir išmokti visą reikšmių spektrą bei interpretavimo metodikas kviečiami užsirašyti į profesionalius būrėjų kursus, vedamus nuotoliniu būdu internetu, kuriuos baigus išduodamas kursų baigimo pažymėjimas.

Comments

 1. Sigita

  Laba diena as nusipirkau prekybos centre Taro kortu komplekta. Kuriame yra kortos,knygute su paaskinimais.Bet pasigedau paaiskinimo kaip pradeti burima kitam asmeniui pvz.ar reikia duoti kelti kortas ir kaip tinkamai jas nukelti.Gal jus pasidalintumet kaip tinkamai pradeti burti,buciau labai dekinga.Isanksto dekoju 🙂

 2. Būrėja Lina

  Šios pamokėlės suplanuotos tik kaip įžanginis pažintinis kursas, išsami Taro teorija ir praktika pateikiama Taro kursų metu. Todėl šiose pamokėlėse apverstos kortos nebus nagrinėjamos. Dėliojimo būdų pamokėlę parašysiu kai tik ištaikysiu laiko, o atversti išdėliotas kortas galite kaip esate įpratusi ar kaip jums patogiau, svarbiausia tai daryti nuosekliai, kiekvieną kartą vienodai.

 3. Greta

  Išties neblogos reikšmės, tačiau šio bei to pasigedau, o būtent: dėliojimo būdų ir perverstų kortų reikšmių.

  Dar norėčiau paklausti ar yra skirtumas kaip paverčiama korta? Per šoną ar perverčiama? Ar kaip jau esi įpratęs?

 4. Ilona

  Ačiū už pamokėles.Kaip pradedančiajai tai labai daug geros informacijos.

 5. bureja

  aciu labai uz kortu reiksmes truputi prasipleciau savo zinyna

 6. Irena

  Laba diena. Labai dėkui jums už pamokėles, stengiuosi įsiminti, pažįnti kortas ir bandau suprasti,ką jos man nori pasakyti. Laukiu jusų sekančių pamokėlių. Dar karta jums dėkui.

 7. Virgilija

  Ačiū labai, įdomu ir apie Mažuosius arkanus plačiau sužinoti, turiu knygą apie Taro kortas, bet kažkaip neaiškiai aprašyta, matomai todėl, kad knyga versta, tai ir atsiranda tie neaiškumai. Lauksiu kitų pamokėlių. Sėkmės.

 8. Būrėja Lina

  Dėkui Erika, supratau jūsų pasiūlymą, tačiau užduotis yra susieti reikšmę su savo korta. Kiekvienos kaladės paveikslėliai skiriasi bent atspalviais ir subtiliais niuansais, todėl rezultatai bus geriausi jei kaip nurodyta pamokėlėje skaitydami reikšmę žiūrėsite į savo kaladės kortas.

 9. Erika

  Aš turiu tokį pastebėjimą ir pasiūlymą 😉 kad geriau įsiminti, suprasti taro kortų reikšmes, siūlyčiau šalia kortų aprašymo taip pat įdėtį pačią kortą, kad matytumėm, kaip ji atrodo!!! 😉

 10. Laima

  Labas,butu idomu ir mazuosius arkanus pasimokyti.Labai patiko ir aciu ,kad yra tokios pamokeles.

Add A Comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.